• A-
  • A
  • A+
петок, 25 јули 2014, 

Пауза
  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  • 7

loading
loading
loading
Hide Main content block

КУЛТУРА

Археолошкото злато од Македонија претставено пред германската публика
Во престижниот национален Келтско-римски музеј во Манхинг, Германија синоќа беше отворена меѓународната изложба со наслов „Златното лице на непознатиот македонски крал - Македонците и Келтите од брегот на Охридското Езеро”, проект кој се реализира со поддршка на Комисијата за образование, аудиовизуелност и култура при ЕУ во рамките на проектот „Clash of Cultures“. повеќе...

СПОРТ

Последни подготовки пред почетокот на „Трофеј Македонија 2014“
Македонската кошаркарска репрезентација ги одработува последните тренинзи пред настапот на силниот турнир „Трофеј македонија 2014“ што од утре до недела ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. повеќе...
loading