• A-
  • A
  • A+
четврток, 23 октомври 2014, 

Мозаик

Били Боб Торнтон ја откри вистината за бракот со Анџелина Џоли

Актерката Анџелина Џоли беше омажена за американск...

Ред Хот Чилипеперс со нов албум во идната година

Калифорнискиот бенд Ред Хот Чилипеперс почна да ра...

Швеѓанец качил пијано на Хималаите

Шведскиот пијано штимер Харалд Хагегорд сега може ...

Во Бангкок ќе се гради највисоката кула во Југоисточна Азија

Тајландската корпорација „Гранд канал ленд’’ соопш...

Аргентина бара извинување од „Топ Геар„ и Би-Би-Си

Аргентинскиот амбасадор во Велика Британија, Алиси...