• A-
  • A
  • A+
среда, 22 февруари 2017, 

Мозаик

Наместо рамен стомак, водителка случајно покажа голи гради (видео)

Наместо рамен стомак, водителка случајно  покажа голи гради (видео)

Лондон, 22 февруари 2017 (МИА) - Трини Вудал е позната британска стилистка, дизајнерка, телевизиска ... повеќе...

 
Град во Шведска воведува пауза за ручек и за секс

Град во Шведска воведува пауза за ручек и за секс

Стокхолм, 22 февруари 2017 (МИА) - Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вра... повеќе...

Протекоа снимки од сетот на новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ (видео)

Протекоа снимки од сетот на новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ (видео)

Загреб, 22 февруари 2017 (МИА) - Освен во Ирска и Велика Британија, новото продолжение на „Војната н... повеќе...

Алексис Рен и Џеј Алварез ја прекина врската (видео)

Алексис Рен и Џеј Алварез ја прекина врската (видео)

Њујорк, 22 февруари 2017 (МИА) - Иако важеа за „најубавата двојка на светот“, манекенката Алексис Ре... повеќе...

Пол Макартни и Ринго Стар работат на заеднички проект

Пол Макартни и Ринго Стар работат на заеднички проект

Лондон, 21 февруари 2017 (МИА) - Некогашните членови на култниот бенд „Битлси“, Пол Макартни и Ринго... повеќе...

Има само 19 години, а веќе поседува четири вили (видео)

Има само 19 години, а веќе поседува четири вили (видео)

Лос Анџелес, 22 февруари 2017 (МИА) - Деветнаесетгодишната Кајли Џенер, која се прослави со реалното... повеќе...

Синот на Кенди Свонпел стана нова интернет ѕвезда

Синот на Кенди Свонпел стана нова интернет ѕвезда

Њујорк, 22 февруари 2017 (МИА)  - Преубавата манекенка и заштитно лице на „Викторија Сикрет“, Кендис... повеќе...

Ова моментално е најомразениот човек на интернет (видео)

Ова моментално е најомразениот човек на интернет (видео)

Лондон, 21 февруари 2017 (МИА) - Пред неколку дена на социјалните мрежи почна масовно да се споделув... повеќе...

Трансродна тинејџерка победи на натпревар во борење

Трансродна тинејџерка победи на натпревар во борење

Далас, 21 февруари 2017 (МИА) - Трансродна тинејџерка го освои првото место на женски натпревар во б... повеќе...

Застојаната вода е штетна по здравјето

Застојаната вода е штетна по здравјето

Њујорк, 21 февруари 2017 (МИА) - Водата која преку ноќ е оставена во чаша или отворено шише, не треб... повеќе...

Жените кои го гледале „Педесет нијанси потемно“ се посклони кон неверство

Жените кои го гледале „Педесет нијанси потемно“ се посклони кон неверство

Њујорк, 21 февруари 2017 (МИА) - Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените кои го гледал... повеќе...

Парис Хилтон главна ѕвезда на „Холивуд Бјути Авардс“ (фото)

Парис Хилтон главна ѕвезда на „Холивуд Бјути Авардс“ (фото)

Лос Анџелес, 21 февруари 2017 (МИА) - Главна ѕвезда на црвениот тепих на овогодишното доделување на ... повеќе...

Европска турнеја на Брајан Адамс

Европска турнеја на Брајан Адамс

Торонто, 21 февруари 2017 (МИА) - Популарниот канадски рокер Брајан Адамс, кој во текот на својата р... повеќе...

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на „Валканиот танц“ (видео)

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на „Валканиот танц“ (видео)

Лос Анџелес, 21 февруари 2017 (МИА) - Актерката Џенифер Греј, ѕвезда на култниот филм „Валакниот тан... повеќе...

Лана дел Реј по двегодишна пауза издава нов сингл

Лана дел Реј по двегодишна пауза издава нов сингл

Лос Анџелес, 20 февруари 2017 (МИА) - Познатата пејачка Лана дел Реј, која ја паметиме по хитот „Bor... повеќе...

Блејк откри што добила од Рајан Рејнолдс за Свети Валентин

Блејк откри што добила од Рајан Рејнолдс за Свети Валентин

Лос Анџелес, 20 февруари 2017 (МИА) - Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се еден од најсимпатичните холив... повеќе...

Тинејџерка маскирана во маж ја следела најдобрата пријателка на состанок

Тинејџерка маскирана во маж ја следела најдобрата пријателка на состанок

Лос Анџелес, 20 февруари 2017 (МИА) - На социјалните мрежи се шири приказната за една тинејџрка која... повеќе...