• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Москва, 21 ноември 2017 (МИА) - Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со обвиненија за пронев... повеќе...

 
„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Њујорк, 20 ноември 2017 (МИА) - Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплатена жена во светот ... повеќе...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Франкфурт, 20 ноември 2017 (МИА) - Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германскиот аналитчки ... повеќе...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Хелсинки, 20 ноември 2017 (МИА) - Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц Обзервер", денов... повеќе...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Москва, 20 ноември 2017 (МИА) - Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 километри јужно од Моск... повеќе...

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Коркоран, 20 ноември 2017 (МИА) - Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чарлс Менсон, почин... повеќе...

Околу три години од животот го минуваме во тоалет

Околу три години од животот го минуваме во тоалет

Њујорк, 20 ноември 2017 (МИА) - Обединетите нации вчера го одбележаа Свескиот ден на тоалетот, кој е... повеќе...

„Долче Габана“ тестенини (видео)

„Долче Габана“ тестенини (видео)

Рим, 19 ноември 2017 (МИА) - Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче Габана“, во соработка со ит... повеќе...

Во Холивуд се пријавуваат се повеќе случаи на сексуално вознемирување

Во Холивуд се пријавуваат се повеќе случаи на сексуално вознемирување

Лос Анџелес, 19 ноември 2017 (МИА) – Полицијата во Лос Анџелес води истрага за дваесетина случаи во ... повеќе...

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Пекинг, 18 ноември 2018 (МИА) - Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за... повеќе...

Почина Малколм Јанг, гитаристот и основач на AC/DC

Почина Малколм Јанг, гитаристот и основач на AC/DC

Канбера, 18 ноември 2018 (МИА) - Легендарниот гитарист и основач на групата AC/DC Малколм Јанг денес... повеќе...

Почина легендарниот кревач на тегови Наим Сулејманоглу

Почина легендарниот кревач на тегови Наим Сулејманоглу

Истанбул, 18 ноември 2017 (МИА) - Легендарниот турски кревач на тегови Наим Сулејманоглу почина дене... повеќе...

Кралицата Елизабета и принцот Филип одбележуваат 70 години брак

Кралицата Елизабета и принцот Филип одбележуваат 70 години брак

Лондон, 17 ноември 2017 (МИА) - Британската кралица Елизабета, која владее со Обединетото Кралство и... повеќе...

И Сталоне обвинет за сексуално злоставување

И Сталоне обвинет за сексуално злоставување

Лас Вегас, 17 ноември 2017 (МИА) - Ѕвездата од холивудските акциони филмови, Силвестер Сталоне обвин... повеќе...

Пронајден предбрачен договор стар 44 века: Во случај на неплодност...

Пронајден предбрачен договор стар 44 века: Во случај на неплодност...

Анкара, 17 ноември 2017 (МИА) -  Турски археолози во провинцијата Кајсери пронајдоа глинена плоча на... повеќе...

НАСА открива кои градови би можеле да бидат потопени

НАСА открива кои градови би можеле да бидат потопени

Чикаго, 17 ноември 2017 (МИА) - Научниците во „формулата“ го ставаат ефектот на гравитацијата на Зем... повеќе...

Научниците во паника: Вознемирувачко откритие на дното на океанот

Научниците во паника: Вознемирувачко откритие на дното на океанот

Лондон, 17 ноември 2017 (МИА) -  Научниците од Универзитетот во Њукасл дојдоа до шокантно откритие з... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...