• A-
  • A
  • A+
четврток, 22 февруари 2018, 

Спорт

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Севилја, 22 февруари 2018 (МИА) - Натпреварот меѓу Севилја и Манчестер јунајтед заврши без голови, д... повеќе...

 
Рикардо го оштети новиот болид на Ред Бул

Рикардо го оштети новиот болид на Ред Бул

Лондон, 21 февруари 2018 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, го оштети новиот болид Ер-Би ... повеќе...

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година е најдобар европски тим во историјата

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година е најдобар европски тим во историјата

Бања Лука, 21 февруари 2018 (МИА) - Легендарниот италијански кошаркар Антонело Рива во интервју за „... повеќе...

ЗОИ 2018: Злато за Германките во боб

ЗОИ 2018: Злато за Германките во боб

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА)  -  Германките Лиза Буковиц и Маријама Јаманка го овоија златниот ... повеќе...

Балотели во Москва го бара Путин

Балотели во Москва го бара Путин

Москва, 21 февруари 2018 (МИА) - Италијанскиот фудбалер Марио Балотели и покрај исклучително ниските... повеќе...

ЗОИ 2018: Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (видео)

ЗОИ 2018: Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (видео)

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Младата руска лизгачка Алина Загитова постави нов сведски рекорд... повеќе...

ЗОИ 2018: Норвешка го освои златото во брзо лизгање

ЗОИ 2018: Норвешка го освои златото во брзо лизгање

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Норвешка го освои златото во тимска потера во брзо лизгање на Зи... повеќе...

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Скопје, 21 февруари 2018 (МИА) - Вардар и Шкендија ремизираа 1:1 во првиот меѓусебен дуел од четвр... повеќе...

Андреа Пенезиќ заминува од Вардар, но ќе продолжи да игра

Андреа Пенезиќ заминува од Вардар, но ќе продолжи да игра

Скопје, 21 февруари 2018 (МИА) - Ракометарка на Вардар, Андреа Пенезиќ, иако најави дека по заминува... повеќе...

ЗОИ 2018: Канадски олимпиец ја скрши карлицата по тежок пад во ски-крос

ЗОИ 2018: Канадски олимпиец ја скрши карлицата по тежок пад во ски-крос

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА)  -  Канадскиот скијач Крис дел Боско се здоби со сериозни повреди ... повеќе...

Кедира не ја исклучува можноста да се врати во Бундеслигата

Кедира не ја исклучува можноста да се врати во Бундеслигата

Берлин, 21 февруари 2018 (МИА) - Играчот од средниот ред на Јувентус, Сами Кедира изјави дека има со... повеќе...

Ким Џонг-ун договори трансфер на напаѓач во Јувентус

Ким Џонг-ун договори трансфер на напаѓач во Јувентус

Торино, 21 февруари 2018 (МИА) - Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун даде дозвола за трансфер на ... повеќе...

Пандев по крајот на сезоната ќе одлучи дали ќе се пензионира

Пандев по крајот на сезоната ќе одлучи дали ќе се пензионира

Џенова,  21 февруари 2018 (МИА) - Македонскиот репрезентативец и член на италијанска Џенова, Горан П... повеќе...

Вон: Ќе ми недостасуваат Олимписките игри

Вон: Ќе ми недостасуваат Олимписките игри

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Американската скијачка Линдзи Вон изјави дека Олимписките игри ќ... повеќе...

Мурињо пред дуелот со Севиља: Не ми прави разлика кој е фаворит

Мурињо пред дуелот со Севиља: Не ми прави разлика кој е фаворит

Севиља, 21 февруари 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека очекува м... повеќе...

ЗОИ 2018: Норвешка ја освои титулата во тимскиот спринт кај мажите

ЗОИ 2018: Норвешка ја освои титулата во тимскиот спринт кај мажите

Пјонгчанг, 21 февруари 2018 (МИА) - Норвешка го освои златниот медал во тимскиот спринт во крос-кант... повеќе...

ЗОИ 2018: САД освоија историска титула во тимскиот спринт во крос-кантри

ЗОИ 2018: САД освоија историска титула во тимскиот спринт во крос-кантри

Пјонгчанг, 21 февруари, 2018 (МИА) - САД ја освоија титулата во тимскиот спринт во крос-кантри слобо... повеќе...