• A-
  • A
  • A+

сабота, 23 септември 2017, 

Оригинални текстови

На 24 септември бесплатен автобуски превоз по повод прогласувањето на Јоаникиј од Ракотинци за светител

На 24 септември бесплатен автобуски превоз по повод прогласувањето на Јоаникиј од Ракотинци за светител

22 септември 2017 На 24 септември 2017 година по повод 50 годишнината од возобновувањето на автокеф... повеќе...

 

Соопштение на Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје во врска со преземањето на Макпетрол АД Скопје

Скопје, 22 септември 2017 Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје е една од клучните ... повеќе...

Премиерот Заев ќе има обраќање на пленарната сесија на Генералното собрание на ОН

Скопје, 22 септември 2017 Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките ... повеќе...

Демант на директорот на ЈП Паркинзи на Центар, Богдановиќ на изјавата на Рамчиловиќ

Демант на директорот на ЈП Паркинзи на Центар, Богдановиќ на изјавата на Рамчиловиќ

21 септември 2017 Во врска со изјавата за медиуми на Зекир Рамчиловиќ, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на ... повеќе...

Министерство за правда: Се подготвува предлог закон за заштита на сведоци, а не на измени на Законот за СЈО

Министерство за правда: Се подготвува предлог закон за заштита на сведоци, а не на измени на Законот за СЈО

21 септември 2017   Реакција на Министерството за правда - Министерството за правда  демантира де... повеќе...

„Зборот е збор - 100 дена Влада за граѓаните!“ - Публикација со резултатите од работата на Владата на РМ (КРГ)

Скопје, 21 септември 2017  Публикацијата „Зборот е збор – 100 дена Влада за граѓаните!“ е отчет на ... повеќе...

Реакција на друштвото МХЕ Тополки

Скопје, 21 септември 2017 Остро ги демантираме сите невистини и спинови кои ги изнесе опозициската ... повеќе...

Царинската управа потврдува дека се извезени пет нови автобуси за Казахстан

Скопје, 20 септември 2017  Во насока на објективно и вистинито информирање на граѓаните, а во врска... повеќе...

Министерката Апостолска и холандскиот амбасадор Пломп ја одбележуваат Европската недела на мобилност

Скопје, 20 септември 2017 Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолск... повеќе...

Седница на Владата на Република Македонија

Седница на Владата на Република Македонија

Скопје, 19 септември 2017 Владата на својата денешна, 28 седница, го разгледа и усвои Предлог-закон... повеќе...

Извинување од ЈП Водовод и канализација Скопје за честите прекини во водоснабдувањето во Аеродром и Ново Лисиче

Скопје, 19 септември 2017 Почитувани, Сакаме искрено да се извиниме на сите граѓани, кои имаа непр... повеќе...

Запленети девизи, делови за мобилни телефони и фалсификати

Скопје, 18 септември 2017 Во текот на минатата недела откриени се неколку обиди за криумчарење, пр... повеќе...

MO: ВМРО-ДПМНЕ повторно го обвинува Јолевски – и набавката на морските плодови ја потпишал нивниот поранешен министер

Скопје, 17 септември 2017 Невкусно е што ВМРО ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста со набавки... повеќе...

Реакција на МО на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 15 септември 2017  Цинично и гротескно е ВМРО ДПМНЕ, партијата чии функционери во МО без ме... повеќе...

Месечен извештај за човековите права во Република Македонија АВГУСТ 2017

Скопје, 14 септември 2017 СОДРЖИНАДИСКРИМИНАЦИЈА- Градскиот базен во Прилеп дискриминирачки настрое... повеќе...

Соопштение од Министерството за правда за уверенијата за казнена евиденција при поднесување кандидатски листи

Скопје, 13 септември 2017    Врз основа на искажаните тврдења за испратен допис од страна на Минис... повеќе...

Средба на Началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, со командантот на НГ на Вермонт, генерал-мајор Стивен Креј

Скопје, 13 септември 2017 Со денешниот прием кај Началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник М... повеќе...

Мозаик

Пат околу светот со велосипед за 78 дена

Шкотскиот велосипедист Марк Бомонт го собори досег...

Хрват заштити збор и сега си ги бара сопственичките права

Музичарот Хрвоје Турчин од Загреб, во јавноста поз...

Ураганот Харви зад себе остави гробишта на автомобили

Три седмици откако ураганот Харви го погоди Тексас...

Швајцарците продаваат воздух од Алпите

Швајцарски стартап флашираше воздух од Швајцарија,...

Почина Лилијан Бетанкур

Наследничката на француската козметичка групација ...