• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јануари 2017, 

Тикер

Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) -  Магла со видливост до 100 метри има на планински превој Плетвар, со... повеќе...

 
САД на преговорите во Астана ќе бидат претставени од својот амбасадор во Казахстан

САД на преговорите во Астана ќе бидат претставени од својот амбасадор во Казахстан

Вашингтон, 21 јануари 2017 (МИА) - САД нема да испратат делегација од Вашингтон на преговорите за... повеќе...

Четири лица загинаа во експлозија на бомба во бегалски камп на границата меѓу Сирија и Јордан

Четири лица загинаа во експлозија на бомба во бегалски камп на границата меѓу Сирија и Јордан

Бејрут, 21 јануари 2017 (МИА) - Во експлозија на бомба во бегалски камп на границата меѓу Сирија и Ј... повеќе...

Издадени налози за апсење на 400 лица во Турција

Издадени налози за апсење на 400 лица во Турција

Анкара, 21 јануари 2017 (МИА) - Турското обвинителство издаде налози за апсење на повеќе од 400 луѓе... повеќе...

Тереза Меј: Трамп го препозна значењето на НАТО

Тереза Меј: Трамп го препозна значењето на НАТО

Лондон, 21 јануари 2017 (МИА) - Британската премиерка Тереза Меј изрази уверување дека новиот америк... повеќе...

Кремљ: Се надеваме на добар дијалог со САД, но разликите остануваат

Кремљ: Се надеваме на добар дијалог со САД, но разликите остануваат

Москва, 21 јануари 2017 (МИА) - Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изрази надеж за констру... повеќе...

Ердоган ја поздрави одлуката на Парламентот за усвојување на уставните реформи

Ердоган ја поздрави одлуката на Парламентот за усвојување на уставните реформи

Анкара, 21 јануари 2016 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган започна кампања за поддршка... повеќе...

Холандската воена полиција уапси седум лица за кражба на дијаманти

Холандската воена полиција уапси седум лица за кражба на дијаманти

Хаг, 21 јануари 2017 (МИА) - Холандската воена полиција уапси во Амстердам и Валенсија седум лица... повеќе...

Меркел ќе бара компромис со Трамп за да ги задржи добрите односи меѓу ЕУ и САД

Меркел ќе бара компромис со Трамп за да ги задржи добрите односи меѓу ЕУ и САД

Берлин, 21 јануари 2017 (МИА) - Германската канцеларка Ангела Меркел денеска најави дека ќе се обиде... повеќе...

ОН побараа 550 милиони долари за помош на Авганистан

ОН побараа 550 милиони долари за помош на Авганистан

Кабул, 21 јануари 2017 (МИА) - Обединетите нации побараа денеска хуманитарна помош во вредност од 55... повеќе...

Европската екстремна десница одржува „контрасамит“ во Германија

Европската екстремна десница одржува „контрасамит“ во Германија

Берлин, 21 јануари 2017 (МИА) - Екстремно националистички европски партии денеска во германскиот гра... повеќе...

Иванов му го честита на Трамп стапувањето на функцијата претседател на САД

Иванов му го честита на Трамп стапувањето на функцијата претседател на САД

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до... повеќе...

Трамп го преуреди Овалниот кабинет во златна боја

Трамп го преуреди Овалниот кабинет во златна боја

Вашингтон, 21 јануари 2017 (МИА) - Новиот американски претседател Доналд Трамп првиот ден од функциј... повеќе...

Сијарто: Возачот на автобусот ја загубил контролата врз воланот

Сијарто: Возачот на автобусот ја загубил контролата врз воланот

Будимпешта, 21 јануари 2017 (МИА) - Најмалку 16 лица загинаа, а 26 се повредени кога ученички автобу... повеќе...

Сообраќајот во зимски услови, магла со видливост до 100 метри во Кочани

Сообраќајот во зимски услови, магла со видливост до 100 метри во Кочани

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - ЈП Македонијапат во пладневниот извештај соопшти дека сообраќајот на... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) -  Непознат сторител вчера извршил тешка кражба во куќата на Б.П. (66)... повеќе...

Пожар во напуштена куќа во Скопје

Пожар во напуштена куќа во Скопје

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Пожар во напуштена куќа во Скопје на улицата „8-ми Март“ избувнал вч... повеќе...

Мозаик

По 37 години падна снег во Сахара

Во алжирскиот град Аин Сефра, во пустината Сахара,...

Бритни Спирс во љубовен триаголник

Американската пејачка Бритни Спирс веројатно нема ...

Џихадистите го уништија славниот Тетрапилон во Палмира

Екстремистите од ИД го уништија Тетрапилонот - еде...

Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Меланија Трамп

Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои о...

Една од најубавите жени во светот сподели фотографија од нејзините стрии

Пред само девет месеци пејачот Џон Леџенд и негова...