• A-
  • A
  • A+

петок, 28 јули 2017, 

Тикер

Маж со автомобил прегази група луѓе во центарот на Хелсинки

Маж со автомобил прегази група луѓе во центарот на Хелсинки

Хелсинки, 28 јули 2017 (МИА) - Маж се втурна со автомобил во група луѓе во центарот на главниот град... повеќе...

 
Дармановиќ: Посетата на Пенс е историски настан за Црна Гора

Дармановиќ: Посетата на Пенс е историски настан за Црна Гора

Подгорица, 28 јули 2017 (МИА) - Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ оцени дека посета... повеќе...

Работен состанок во МВР за обврските од планот „3-6-9“

Работен состанок во МВР за обврските од планот „3-6-9“

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Во насока на реализација на обврските утврдени во Планот на Владата на ... повеќе...

Вучиќ до српската опозиција: Само напред, окрупнувајте се, ќе губите се додека самиот не се повлечам

Вучиќ до српската опозиција: Само напред, окрупнувајте се, ќе губите се додека самиот не се повлечам

Ниш, 28 јули 2017 (МИА)  - Српскиот претседател  Александар Вучиќ денеска порача дека опозицијата мо... повеќе...

Италија ќе го обнови военото патролирање покрај брегот на Либија

Италија ќе го обнови военото патролирање покрај брегот на Либија

Рим, 28 јули 2017 (МИА) - Италијанската влада на посебна седница одлучи да го обнови военото патроли... повеќе...

Рогозин остар кон Романците: Чекајте одговор, гадови

Рогозин остар кон Романците: Чекајте одговор, гадови

Минск, 28 јули 2017 (МИА) - Посетата на руската делегација на Кишењев е спречена и вицепремиерот на ... повеќе...

Субвенции за овоштарите од почетокот на наредната недела

Субвенции за овоштарите од почетокот на наредната недела

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека... повеќе...

Казни за фалсификување и препродавање  на билети за Суперкупот

Казни за фалсификување и препродавање на билети за Суперкупот

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Собранието на Република Македонија попладнево едногласно ги донесе пред... повеќе...

Полициец убиен за време на 48-часовниот штрајк во Венецуела, досега  113 жртви во протестите

Полициец убиен за време на 48-часовниот штрајк во Венецуела, досега 113 жртви во протестите

Каракас, 28 јули 2017 (МИА) - Полицаец бил убиен во текот на вчерашните демонстрации, организирани в... повеќе...

Еден човек убиен од маж, вооружен со нож во супермаркет во Хамбург

Еден човек убиен од маж, вооружен со нож во супермаркет во Хамбург

Берлин, 28 јули 2017 (МИА) - Маж, вооружен со нож нападнал неколку лица во супермаркет во Хамбург, п... повеќе...

Саакашвили го обвинува Порошенко за блискост со „украинските корумпрани олигарси’

Саакашвили го обвинува Порошенко за блискост со „украинските корумпрани олигарси’

Њујорк, 28 јули 2017 (МИА) - Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го обвини украинскио... повеќе...

Заложба за нова динамика и квалитет во соработката меѓу централната и локалната власт

Заложба за нова динамика и квалитет во соработката меѓу централната и локалната власт

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Владата и Министерството за локална самоуправа ќе се залагаат за нова д... повеќе...

Бејли: САД работат да ја видат Македонија во НАТО

Бејли: САД работат да ја видат Македонија во НАТО

Куманово, 28 јули 2017 (МИА) - Вежбата „Dragoon Guardian 17“ е одлична можност за зајакнување на бил... повеќе...

Повисоки цените на производителите на индустриски производи

Повисоки цените на производителите на индустриски производи

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Продажните цени на производителите на индустриски производи на домашнио... повеќе...

Индустриското производство во јуни поголемо за 4, а во првото полугодие за 1,2 отсто

Индустриското производство во јуни поголемо за 4, а во првото полугодие за 1,2 отсто

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Индустриското производство во периодот јануари - јуни 2017 година, во о... повеќе...

Прва средба на членовите на Советот за реформа на правосудниот сектор

Прва средба на членовите на Советот за реформа на правосудниот сектор

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Членовите на Советот за реформа на правосудниот сектор денеска во Минис... повеќе...

Санкциите за препродавачите на билети за Суперкупот по скратена постапка во Собранието

Санкциите за препродавачите на билети за Суперкупот по скратена постапка во Собранието

Скопје, 28 јули 2017 (МИА) - Собранието на Република Македонија попладнево  ја почна 10-тата седница... повеќе...