• A-
  • A
  • A+
сабота, 25 ноември 2017, 

Телекомуникации

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Скопје, 15 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, соопш... повеќе...

 
Дипломатски клуб: Скопскиот аеродром да се преименува во „Киро Глигоров“

Дипломатски клуб: Скопскиот аеродром да се преименува во „Киро Глигоров“

Скопје, 10 ноември 2017 (МИА) - Дипломатскиот клуб – Скопје дава поддршка Скопскиот меѓународен аеро... повеќе...

Вајгл во Скопје на средби Џафери и партиските координатори (ДПЛ))

Вајгл во Скопје на средби Џафери и партиските координатори (ДПЛ))

Скопје, 9 ноември 2017 (МИА) - Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеск... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец  Дебар - Маврово

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово

Скопје, 8 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово вечерва е нормализиран,... повеќе...

Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Прекинат сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово поради сообраќајка

Скопје, 8 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец  Дебар - Маврово е во прекин од 15.40 ч... повеќе...

Две лица полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Росоман

Две лица полесно повредени во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Росоман

Велес, 31 октомври 2017 (МИА) - Две лица се полесно повредени во вчерашниот судар на товарно моторно... повеќе...

Четворица повредени и штета од 160.000 денари биланс од две сообраќајки во тетовско

Четворица повредени и штета од 160.000 денари биланс од две сообраќајки во тетовско

Тетово, 31 октомври 2017 (МИА) - Четворица повредени и вкупнa материјална штета од околу 160 илјади ... повеќе...

Жена повредена во сообраќајка кај Страцин

Жена повредена во сообраќајка кај Страцин

Кратово, 29 октомври 2017 (МИА) - На магистралниот пат Куманово - Крива Паланка, синоќа се случи соо... повеќе...

Над 3.600 првачиња добија сообраќајни безбедносни елеци

Над 3.600 првачиња добија сообраќајни безбедносни елеци

Скопје, 25 октомври 2017 (МИА) - Над 3.600 првачиња добија  флуоресцентни елечиња за безбедно движењ... повеќе...

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Делчево

Скопје, 24 октомври 2017 (МИА) - Автомотосојузот на Македонија утрово соопшти дека на граничниот пре... повеќе...

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Битола - Прилеп

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Битола - Прилеп

Битола, 23 октомври 2017 (МИА) - Осумнаесет годишната битолчанка К.Ј. го загуби животот, а сопатничк... повеќе...

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Сообраќајка на магистралата Прилеп-Битола, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Скопје, 23 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Битола кај с.Тополчани од 1... повеќе...

На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

На Деве Баир се чека повеќе од еден час за влез во Бугарија

Скопје, 21 октомври 2017 (МИА) - На преминот Деве Баир на македонско-бугарската граница поради зголе... повеќе...

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Времено во прекин сообраќајот за товарни возила на граничниот премин со Бугарија кај Делчево

Скопје, 19 октомври 2017 (МИА) - Сообраќајот за товарни возила преку граничниот премин Делчево - Ста... повеќе...

Предизвици и реформи пред македонската и хрватската пошта

Предизвици и реформи пред македонската и хрватската пошта

Скопје, 17 октомври 2017 (МИА) - Делегација на Хрватска пошта предводена од генералниот директор Ива... повеќе...

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Градежни активности на ул. „Народни херои“

Скопје, 4 октомври 2017 (МИА) - Градежни активности ќе се изведуваат од утре на улицата „Народни хер... повеќе...

Повредени две лица во вкупно шест сообраќајки вчера во Скопје

Повредени две лица во вкупно шест сообраќајки вчера во Скопје

Скопје, 28 септември 2017 (МИА) – Две лица се потешко повредени во две од вкупно шест сообраќајни не... повеќе...

Мозаик

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични...

ПИН фестивал на „Таксират“ со повеќе од 30 бесплатни концерти

Фестивалот „Таксират“ за 20-тото издание организир...

Казната на Оскар Писториус зголемена повеќе од двојно

Затворската казна на поранешниот јужниоафрикански ...

Божикно дрво погодено од гром, пристигна во Ватикан

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „...

Ума Турман со оригинална „честитка“ до Вајнстин

И актерката Ума Турман се придружи на кампањата „#...