• A-
  • A
  • A+

среда, 20 септември 2017, 

Спорт

Продадени речиси сите билети за бокс мечот Џошуа – Пулев

Продадени речиси сите билети за бокс мечот Џошуа – Пулев

Кардиф, 20 септември 2017 (МИА) – Боксерскиот дуел меѓу Ентони Џошуа и Кубарт Пулев предизвика огром... повеќе...

 
Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

Лондон, 20 септември 2017 (МИА) – Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, обја... повеќе...

Украина медиуми: Срна падна на допинг тест

Украина медиуми: Срна падна на допинг тест

Киев, 20 септември 2017 (МИА) - Капитенот на Шахтјор Дарио Срна падна на допинг-тест по натпреварот ... повеќе...

УЕФА на Белгија може да и ја одземе организацијата на на ЕП 2020

УЕФА на Белгија може да и ја одземе организацијата на на ЕП 2020

Брисел, 20 септември 2017 (МИА) - Белгиската фудбалска федерација може да ја загуби организацијата н... повеќе...

Трофеј во Лига 1 и најмалку полуфинале во ЛШ, услов за Емери да остане во ПСЖ

Трофеј во Лига 1 и најмалку полуфинале во ЛШ, услов за Емери да остане во ПСЖ

Париз, 20 септември 2017 (МИА) – Раководството на Пари Сен Жермен му постави ултиматум на тренерот У... повеќе...

Несторовски го одлучи дербито на Серија Б

Несторовски го одлучи дербито на Серија Б

Палермо, 20 септември 2017 (МИА) – Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше клучниот игра... повеќе...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Барселона, 20 септември 2017 (МИА) - Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари ов... повеќе...

Осум претенденти за трофејот во Супер купот на АБА лигата

Осум претенденти за трофејот во Супер купот на АБА лигата

Бар, 20 август 2017 (МИА) – Како увертира во новата сезона од регионалната кошаркарска АБА лига, од ... повеќе...

Драгич доби подарок дрес од Дражен Петровиќ и се расплака

Драгич доби подарок дрес од Дражен Петровиќ и се расплака

Љубљана, 20 септември 2017 (МИА) – Најдобриот играч на Евробаскет 2017, Горан Драгич кој ја предводе... повеќе...

Вардар ја продолжи победничката низа

Вардар ја продолжи победничката низа

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) – Ракометарите на Вардар синоќа забележаа уште една победа, го совла... повеќе...

Хингинс: Го учев Федерар како се освојуваат трофеи

Хингинс: Го учев Федерар како се освојуваат трофеи

Вашингтон, 19 септември 2017 (МИА) - Некогаш најдобрата светска тенисерка Мартина Хингинс во интервј... повеќе...

Белград ќе гради Национален стадион по урнекот на Скопје

Белград ќе гради Национален стадион по урнекот на Скопје

Белград, 19 септември 2019 (МИА) - Белградскиот градоначалник Синиша Мали најави дека во втората пол... повеќе...

Кокошков нема да ја предводи Словенија во квалификациите за Светското првенство во Кина

Кокошков нема да ја предводи Словенија во квалификациите за Светското првенство во Кина

Љубљана, 19 септември 2017 (МИА) - Селекторот на кошаркарската репрезентација на Словенија Игор Коко... повеќе...

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

Мадрид, 19 септември 2017 (МИА) - Финалето во фудбалската Лига на шампионите во 2019 година ќе се од... повеќе...

За само неколку дена еден милион барања за билети за СП 2018

За само неколку дена еден милион барања за билети за СП 2018

Цирих, 19 септември 2017 (МИА) – Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објави дека за првите неколк... повеќе...

Нојер опериран, ќе отсуствува од терените до крајот на годината

Нојер опериран, ќе отсуствува од терените до крајот на годината

Минхен, 19 септември 2017 (МИА) - Мануел Нојер нема да учествува на ниту еден натпревар за Баерн Мин... повеќе...

Македонските клубови започнуваат со настапи во ФИБА натпреварувањата

Македонските клубови започнуваат со настапи во ФИБА натпреварувањата

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) – Екипите на Карпош Соколи и на Работнички ќе ја претставуваат Макед... повеќе...

Мозаик

Истражување: На чантите има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка

Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаус...

Личните предмети на Одри Хепберн првпат на аукција

Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат орга...

По 75 години брак, сопружници починале на ист ден

Британка и Канаѓанец, кои се венчале за време на В...

Се продава магазинот „Ролинг Стоун“

Во интервју за „Њујорк Тајмс“, Венер изјави дека т...

АББА планира „холограм турнеја“ во 2019 година

Шведската поп група АББА планира светска турнеја в...