• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Најави

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 ноември 2017  Скопје -  Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 21 седница. (11:00) Скоп... повеќе...

 
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 ноември 2017  Берлин - Седница на новиот Бундестаг,  иако се уште не е составена влада. Каиро -... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

20 ноември 2017 Скопје - Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување во посета на... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

20 ноември 2017 Скопје - Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување во посета на... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

20 ноември 2017 (МИА)  Берлин - Холандскиот премиер Марк Рутe ќе оствари средба со германската канц... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

19 ноември 2017 Скопје - Трет конгрес на Партијата за движење на Турците. (х.„Александар Палас“/13:... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

19 ноември 2017 (МИА)  Приштина - Втор круг локални избори во Косово. Хараре - Вонредна седница на... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 ноември 2017 Скопје - Прес-конференција на министерот без ресор Самка Ибраимоски по повод објаву... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

18 ноември 2017 (МИА)  Берлин - Продолжуваат преговорите за формирање нова германска влада. Лион -... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

17 ноември 2017  Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ги одржи осмата, дванаесетата и три... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

17 ноември 2017  Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ги одржи осмата, дванаесетата и три... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

17 ноември 2017 (МИА) Бон - Завршува Конференцијата на ОН за климатски промени. Брисел - Сослушува... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

Скопје, 16 ноември 2017 Скопје - Седница на Собранието на Република Македонија.(11:00) Скопје - Се... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

Скопје, 16 ноември 2017 Скопје - Седница на Собранието на Република Македонија. (11:00) Скопје - С... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

16 ноември 2017 (МИА) Брисел - Состанок на Советот за стабилизација и асоцијација на Србија и ЕУ. ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

15 ноември 2017 Скопје - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери ќе ја отв... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

15 ноември 2017 (МИА)  Брисел - Српскиот претседател Александар Вучиќ во посета на седиштата на ЕУ ... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...