• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Скопје

Министерот Фазлиу се сретна со полскиот амбасадор Јацек Мултановски

Министерот Фазлиу се сретна со полскиот амбасадор Јацек Мултановски

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска се сретна со ... повеќе...

 
Бесплатен автобуски превоз и паркинг за посетителите на Водно за викендите и државните празници

Бесплатен автобуски превоз и паркинг за посетителите на Водно за викендите и државните празници

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Советот на Град Скопје на денешната седница ја донесе Одлуката за ут... повеќе...

Делови од Карпош, Шуто Оризари и неколку скопски села утре без струја

Делови од Карпош, Шуто Оризари и неколку скопски села утре без струја

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Корисниците од населеното место Јурумлери и село Долно Лисиче утре о... повеќе...

До Град Скопје доставени 217 барања за субвенции за печки на пелети

До Град Скопје доставени 217 барања за субвенции за печки на пелети

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - До архивата на Град Скопје денеска до 14 часот се доставени 217 бара... повеќе...

Се откажува прославата за Нова година на Градскиот плоштад, парите за Детската болница Козле

Се откажува прославата за Нова година на Градскиот плоштад, парите за Детската болница Козле

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Се откажува пречекот на Новата 2018 година, а планираните средства ќ... повеќе...

Парична казна за инвеститор при контрола на градилиштата во општина Карпош

Парична казна за инвеститор при контрола на градилиштата во општина Карпош

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Инспекторите на општина Карпош во рамки на вонредната контрола на по... повеќе...

Град Скопје ќе расправа за мерките против загадувањето на воздухот

Град Скопје ќе расправа за мерките против загадувањето на воздухот

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Советот на Град Скопје денеска на седница ќе расправа за краткорочни... повеќе...

Се одржа четвртиот шаховски турнир „Гази Баба“

Се одржа четвртиот шаховски турнир „Гази Баба“

Скопје, 19 ноември 2017 (МИА) - Над 120  шахисти од Македонија,  Србија, Бугарија и Косово учествува... повеќе...

Георгиевски ја информирал Цароска за проблемот со малиот капацитет на градинките во Гази Баба

Георгиевски ја информирал Цароска за проблемот со малиот капацитет на градинките во Гази Баба

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски на средба со... повеќе...

До Град Скопје доставени 133 барања за субвенции за печки на пелети

До Град Скопје доставени 133 барања за субвенции за печки на пелети

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - До архивата на Град Скопје денеска до 13 часот се доставени 133 бара... повеќе...

БЕГ: Потрошувачите од центарот на Скопје повторно имаат греење

БЕГ: Потрошувачите од центарот на Скопје повторно имаат греење

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - Нормализирана е испораката на топлинска енергија за дел од потрошува... повеќе...

Забраната за возила до Средно Водно од следниот викенд

Забраната за возила до Средно Водно од следниот викенд

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - Најавената забрана за движење на возила на патот до Средно Водно ќе ... повеќе...

Енвер Малиќи заменик-градоначалник на Скопје

Енвер Малиќи заменик-градоначалник на Скопје

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје.  Како што ин... повеќе...

Нови директори на ЈСП, „Водовод и канализација“ и „Улици и патишта“

Нови директори на ЈСП, „Водовод и канализација“ и „Улици и патишта“

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - Кристијан Чушков е нов директор на ЈСП „Скопје“, Душко Весковски на ... повеќе...

За една недела 78 сообраќајки во Скопје, загинат пешак

За една недела 78 сообраќајки во Скопје, загинат пешак

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) – Во текот на изминатите седум дена на подрачјето на Скопје се случиле... повеќе...

Делови од Бутел утре без струја

Делови од Бутел утре без струја

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) - Од 13 до 14 часот утре без електрична енергија ќе останат корисницит... повеќе...

Дефект на осветлувањето на крстот во Аеродром

Дефект на осветлувањето на крстот во Аеродром

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Крстот во Општина Аеродром вчера остана без електрично напојување по... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...