• A-
  • A
  • A+

сабота, 23 септември 2017, 

Македонија

Собранието расправа за законот за употреба на јазиците

Собранието расправа за законот за употреба на јазиците

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Собранието на Република Македонија по двете пауза вечерва ја продо... повеќе...

 
Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Под мотото „Нова ера“ вечерва во Скопје коалицијата „За подобра Ма... повеќе...

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Под мотото „Нова ера“ вечерва во Скопје коалицијата „За подобра Ма... повеќе...

Заев од ОН: Македонија промовира нов пристап кон соседите, нејзина ориентација се ЕУ и НАТО

Заев од ОН: Македонија промовира нов пристап кон соседите, нејзина ориентација се ЕУ и НАТО

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Да не се фокусираме на разликите, туку на нашите главни одговорнос... повеќе...

Заев од ОН: На заедничките предизвици да одговориме со заеднички решенија

Заев од ОН: На заедничките предизвици да одговориме со заеднички решенија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Да не се фокусираме на разликите, туку на нашите главни одговорнос... повеќе...

МВР демантира дека полицаец вперил пиштол во граѓанин и биле испраќани автобуси на технички преглед

МВР демантира дека полицаец вперил пиштол во граѓанин и биле испраќани автобуси на технички преглед

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вечерва ги демантираше информац... повеќе...

Средба на министерот Фазлиу со директорот на Бирото за регионален развој

Средба на министерот Фазлиу со директорот на Бирото за регионален развој

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска оствари сре... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд спротивна на Законот за кривична постапка

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд спротивна на Законот за кривична постапка

Скопје, 22 септември 2017 СДС е во паника пред локалните избори и му треба секаква помош за да ја д... повеќе...

Ден на мултикултурализмот во Кичево

Ден на мултикултурализмот во Кичево

Кичево, 22 септември 2017 (МИА) - Во Кичево вечерва се одржа манифестацијата „Ден на мултикултурализ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за политичка злоупотреба на полицијата

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за политичка злоупотреба на полицијата

Скопје, 22 септември 2017 ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС ... повеќе...

Препорака од Комисијата за заштита од дискриминација за слободата на вероисповед

Препорака од Комисијата за заштита од дискриминација за слободата на вероисповед

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Комисијата за заштита од дискриминација, по примена информација де... повеќе...

Собраниската расправа за законот за употреба на јазиците продолжува во 22 часот

Собраниската расправа за законот за употреба на јазиците продолжува во 22 часот

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Собраниската расправа за законот за употребата на јазиците е преки... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Скопје, 22 септември 2017  ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат ВМРО-ДПМНЕ продожува да ј... повеќе...

Апелација: Прислушуваните разговори може да се користат како доказ во предметот „Триста“

Апелација: Прислушуваните разговори може да се користат како доказ во предметот „Триста“

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Прислушуваните разговори во предметот „Триста“ на Специјалното јав... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата изминатите 100 дена блокираше се што беше изградено од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Владата изминатите 100 дена блокираше се што беше изградено од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 22 септември 2017  Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во... повеќе...

Заев за МИА: На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Заев за МИА: На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Њујорк, 22 септември 2017 (МИА) - Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министе... повеќе...

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, прид... повеќе...

Мозаик

Пат околу светот со велосипед за 78 дена

Шкотскиот велосипедист Марк Бомонт го собори досег...

Хрват заштити збор и сега си ги бара сопственичките права

Музичарот Хрвоје Турчин од Загреб, во јавноста поз...

Ураганот Харви зад себе остави гробишта на автомобили

Три седмици откако ураганот Харви го погоди Тексас...

Швајцарците продаваат воздух од Алпите

Швајцарски стартап флашираше воздух од Швајцарија,...

Почина Лилијан Бетанкур

Наследничката на француската козметичка групација ...