• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јануари 2017, 

Македонија

Миркуловски: Останувам во репрезентацијата додека ме служи здравјето

Миркуловски: Останувам во репрезентацијата додека ме служи здравјето

Албервил, 21 јануари 2017 (МИА) – Централниот бек на македонската ракометна репрезентација Филип Мир... повеќе...

 
Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) -  Магла со видливост до 100 метри има на планински превој Плетвар, со... повеќе...

Червар: Можеме да бидеме годри на играчите

Червар: Можеме да бидеме годри на играчите

Албервил, 21 јануари 2017 (МИА) – Селекторот на Македонија Лино Червар по денешната елиминација од Н... повеќе...

Хуманитарна помош за жителите во велешкото село С’лп

Хуманитарна помош за жителите во велешкото село С’лп

Велес, 21 јануари 2017 (МИА) - Тим на Општина Велес заедно со градоначалникот Славчо Чадиев денеска ... повеќе...

Планот за крводарување во Велешко лани натфрлен со 217,3 проценти

Планот за крводарување во Велешко лани натфрлен со 217,3 проценти

Велес 21 јануари 2017 (МИА) - Според информацијата од Општинската организација на Црвен крст во Веле... повеќе...

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Ѓорчев

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Ѓорчев

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев... повеќе...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Бочварски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Бочварски

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Од ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на прес-конференцијата на Благој... повеќе...

Реакција на Општина Центар по прес-конференцијата на Илијовски

Реакција на Општина Центар по прес-конференцијата на Илијовски

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Општина Центар реагира на денешната прес-конференција на Илија Илијо... повеќе...

СДСМ реагира на објавената Годишна програма за култура

СДСМ реагира на објавената Годишна програма за култура

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Годишната програма за култура која вчера ја објави Министерството за... повеќе...

Ѓорчев: Заев може да бега од правдата, но не може да избега

Ѓорчев: Заев може да бега од правдата, но не може да избега

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Зоран Заев може да бега од правдата, но не може да избега.
 Благодар... повеќе...

Бочварски: Итно се потребни институции што ќе работат во служба на граѓаните

Бочварски: Итно се потребни институции што ќе работат во служба на граѓаните

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Благој Бочварски, претседател на Комисијата за транспорт и врски на ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски сомнително ги троши парите на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски сомнително ги троши парите на граѓаните

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини градоначалникот на општина Центар Андре... повеќе...

Јована Саздовска потпиша за романската екипа Магура

Јована Саздовска потпиша за романската екипа Магура

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) – Македонската репрезентативка Јована Саздовска првпат ќе стане интерн... повеќе...

Повик за склучување договори за огревно дрво и техничка дрвна маса

Повик за склучување договори за огревно дрво и техничка дрвна маса

Кавадарци, 21 јануари 2017 (МИА) - Подружницата на „Македонски шуми” во Кавадарци објави повик за ск... повеќе...

Иванов му го честита на Трамп стапувањето на функцијата претседател на САД

Иванов му го честита на Трамп стапувањето на функцијата претседател на САД

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до... повеќе...

Честитка од лидерот на СДСМ Заев до претседателот на САД Трамп за инаугурацијата

Честитка од лидерот на СДСМ Заев до претседателот на САД Трамп за инаугурацијата

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев испрати честитка до претседателот н... повеќе...

Кирил Лазаров прв стрелец во групната фаза на СП

Кирил Лазаров прв стрелец во групната фаза на СП

Париз, 20 јануари 2017 (МИА) – Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е на... повеќе...

Мозаик

По 37 години падна снег во Сахара

Во алжирскиот град Аин Сефра, во пустината Сахара,...

Бритни Спирс во љубовен триаголник

Американската пејачка Бритни Спирс веројатно нема ...

Џихадистите го уништија славниот Тетрапилон во Палмира

Екстремистите од ИД го уништија Тетрапилонот - еде...

Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Меланија Трамп

Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои о...

Една од најубавите жени во светот сподели фотографија од нејзините стрии

Пред само девет месеци пејачот Џон Леџенд и негова...