• A-
  • A
  • A+

сабота, 23 септември 2017, 

Политика

Собранието расправа за законот за употреба на јазиците

Собранието расправа за законот за употреба на јазиците

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Собранието на Република Македонија по двете пауза вечерва ја продо... повеќе...

 
Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Под мотото „Нова ера“ вечерва во Скопје коалицијата „За подобра Ма... повеќе...

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Груевски: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Под мотото „Нова ера“ вечерва во Скопје коалицијата „За подобра Ма... повеќе...

Заев од ОН: Македонија промовира нов пристап кон соседите, нејзина ориентација се ЕУ и НАТО

Заев од ОН: Македонија промовира нов пристап кон соседите, нејзина ориентација се ЕУ и НАТО

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Да не се фокусираме на разликите, туку на нашите главни одговорнос... повеќе...

Заев од ОН: На заедничките предизвици да одговориме со заеднички решенија

Заев од ОН: На заедничките предизвици да одговориме со заеднички решенија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Да не се фокусираме на разликите, туку на нашите главни одговорнос... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд спротивна на Законот за кривична постапка

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд спротивна на Законот за кривична постапка

Скопје, 22 септември 2017 СДС е во паника пред локалните избори и му треба секаква помош за да ја д... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за политичка злоупотреба на полицијата

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за политичка злоупотреба на полицијата

Скопје, 22 септември 2017 ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС ... повеќе...

Собраниската расправа за законот за употреба на јазиците продолжува во 22 часот

Собраниската расправа за законот за употреба на јазиците продолжува во 22 часот

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Собраниската расправа за законот за употребата на јазиците е преки... повеќе...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Скопје, 22 септември 2017  ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат ВМРО-ДПМНЕ продожува да ј... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата изминатите 100 дена блокираше се што беше изградено од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Владата изминатите 100 дена блокираше се што беше изградено од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 22 септември 2017  Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во... повеќе...

Заев за МИА: На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Заев за МИА: На 25-годишнината од членството во ОН, Македонија очекува сериозен напредок во евроинтеграцијата

Њујорк, 22 септември 2017 (МИА) - Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев и министе... повеќе...

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

Премиерот Заев се сретна со генералниот секретар на ОН, Гутереш

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, прид... повеќе...

Галова - Стојанова: СДСМ ја води државата кон економски колапс

Галова - Стојанова: СДСМ ја води државата кон економски колапс

Скопје, 22 септември 2017 СДС за само три ипол месеци создаде вистински хаос во економијата. Бледат... повеќе...

СДСМ: Нема амнестија за криминалот во врвот на ВМРО-ДПМНЕ, одговорност ќе има

СДСМ: Нема амнестија за криминалот во врвот на ВМРО-ДПМНЕ, одговорност ќе има

Скопје, 22 септември 2017  Несериозни и неточни се тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за предложениот Закон за... повеќе...

Заев на прием во организација на германскиот министер Габриел:Силна поддршка на реформите во Македонија

Заев на прием во организација на германскиот министер Габриел:Силна поддршка на реформите во Македонија

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на ОН во Њујорк... повеќе...

Собраниска расправа за законот за употреба на јазиците, во моментот пауза од половина час

Собраниска расправа за законот за употреба на јазиците, во моментот пауза од половина час

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Пратениците попладнево во рамки на 15. седница ја продолжија распр... повеќе...

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Лајчак

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Лајчак

Скопје, 22 септември 2017 (МИА) - Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите ... повеќе...

Мозаик

Пат околу светот со велосипед за 78 дена

Шкотскиот велосипедист Марк Бомонт го собори досег...

Хрват заштити збор и сега си ги бара сопственичките права

Музичарот Хрвоје Турчин од Загреб, во јавноста поз...

Ураганот Харви зад себе остави гробишта на автомобили

Три седмици откако ураганот Харви го погоди Тексас...

Швајцарците продаваат воздух од Алпите

Швајцарски стартап флашираше воздух од Швајцарија,...

Почина Лилијан Бетанкур

Наследничката на француската козметичка групација ...