• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Спорт

Без струја утре делови од Карпош Сарај и Студеничани

Без струја утре делови од Карпош Сарај и Студеничани

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Без струја утре ќе бидат корисници на делови од општините Карпош, Ки... повеќе...

 
Автогол од преку 35 метри (видео)

Автогол од преку 35 метри (видео)

Гронинген, 21 ноември 2017 (МИА) - Фудбалерот на Витесе, Фанкати Дабо го постигна еден од „најубавит... повеќе...

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

Париз, 21 ноември 2017 (МИА) – Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги иска... повеќе...

Ирвинг со 47 поени ја продолжи победничката низа на Селтикс (видео)

Ирвинг со 47 поени ја продолжи победничката низа на Селтикс (видео)

Далас, 21 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарите на Бостон Селтикс го запишаа 16. триумф по ред откако ноќ... повеќе...

Тодоров: Мора да се прегрупираме и да победиме на три од четирите средби во декември

Тодоров: Мора да се прегрупираме и да победиме на три од четирите средби во декември

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – Со само две победи на деветте одиграни натпревари во АБА лигата, мак... повеќе...

Голмани се натпреваруваа кој ќе прими посмешен гол (видео)

Голмани се натпреваруваа кој ќе прими посмешен гол (видео)

Лондон, 20 ноември 2017 (МИА) – Четири гола беа постигнати на дуелот од англиската втора фудбалска л... повеќе...

Хуанфран како Усеин Болд покрај Роналдо (видео)

Хуанфран како Усеин Болд покрај Роналдо (видео)

Мадрид, 20 ноември 2017 (МИА) - Шпанските медиуми не престануваат со критиките на адреса на официјал... повеќе...

И без поени на Антиќ, Црвена звезда го победи Задар

И без поени на Антиќ, Црвена звезда го победи Задар

Задар, 20 ноември 2017 (МИА) – Актуелниот шампион во регионалната АБА лига, белградска Црвена звезда... повеќе...

Ричард Хендрикс ќе ја засили репрезентацијата на Македонија

Ричард Хендрикс ќе ја засили репрезентацијата на Македонија

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – Американецот Ричард Хендрикс ќе биде дел од кошаркарската репрезента... повеќе...

Дарко Соколов нов играч на МЗТ Скопје Аеродром

Дарко Соколов нов играч на МЗТ Скопје Аеродром

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – Дарко Соколов е новото засилување за македонскиот шампион МЗТ Скопје... повеќе...

Јохансон нов селектор на ракометарките на Црна Гора

Јохансон нов селектор на ракометарките на Црна Гора

Подгорица, 20 ноември 2017 (МИА) - Шведскиот тренер Пер Јохансон е новиот селектор на женската раком... повеќе...

Неизвесни натпреварите во Сплит на Европското првенство во ракомет во Хрватска

Неизвесни натпреварите во Сплит на Европското првенство во ракомет во Хрватска

Сплит, 20 ноември 2017 (МИА) - Организаторот на Европското првенство во ракомет во Хрватска 2018 год... повеќе...

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Ларнака, 20 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски (30 години) ... повеќе...

Јотовски без промена на рангот, скок на другите македонски тенисери

Јотовски без промена на рангот, скок на другите македонски тенисери

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) – На најновата АТП листа објавена денеска од македонските тенисери нај... повеќе...

Во Прилеп по 5-ти пат мото-крос трка „Сторм рајдерс“

Во Прилеп по 5-ти пат мото-крос трка „Сторм рајдерс“

Прилеп, 20 ноември 2017 (МИА) - Клубот за екстремни спортови „Skyriders“ од Прилеп наредниот викенд,... повеќе...

Реал без Рамос во Лигата на шампионите

Реал без Рамос во Лигата на шампионите

Мадрид, 20 ноември 2017 (МИА) – Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос, ќе го пропушти натпреварот со... повеќе...

Првиот човек на италијанскиот фудбал поднесе оставка

Првиот човек на италијанскиот фудбал поднесе оставка

Рим, 20 ноември 2017 (МИА) - Претседателот на Италијанската фудбалска федерација Карло Тавекио денес... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...