• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Инфо сервиси

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 21ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажн... повеќе...

 
МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 ноември 2017  Скопје -  Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 21 седница. (11:00) Скоп... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 ноември 2017  Берлин - Седница на новиот Бундестаг,  иако се уште не е составена влада. Каиро -... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 ноември 2017 (МИА) - Денеска е вторник, 21 ноември 2017 година, 325-иот ден во годината. ... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

21 ноември 2017 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеск... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

21 ноември 2017 (МИА) - Светски ден на телевизијата. 1658.- Во Лондон е роден Хенри Персел, најзн... повеќе...

Oбичаи и верувања

21 ноември 2017 Сoбор на Свети Архангел Михаил Празник на војводата на сите ангели Меѓу поголемит... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

20 ноември 2017 Скопје - Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување во посета на... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo влажни колов... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Денеска е понеделник, 20 ноември 2017 година, 324-иот ден во годинат... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

20 ноември 2017 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеск... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

20 ноември 2017 (МИА) 1602.- Роден е германскиот физичар и пронаоѓач Ото фон Герике. Тој прв го дем... повеќе...

Oбичаи и верувања

20 ноември 2017 Обичаи и верувања од Охрид 1. Одење со леб. Кога некој оди на туѓина или си дојде ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

20 ноември 2017 Скопје - Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување во посета на... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

20 ноември 2017 (МИА)  Берлин - Холандскиот премиер Марк Рутe ќе оствари средба со германската канц... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

19 ноември 2017 Скопје - Трет конгрес на Партијата за движење на Турците. (х.„Александар Палас“/13:... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 19 ноември 2017 (МИА) - Денеска е недела, 19 ноември 2017 година, 323-иот ден во годината. Д... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...