• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јануари 2017, 

Економија

Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Магла со видливост до 100 метри на Плетвар

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) -  Магла со видливост до 100 метри има на планински превој Плетвар, со... повеќе...

 
Сообраќајот во зимски услови, магла со видливост до 100 метри во Кочани

Сообраќајот во зимски услови, магла со видливост до 100 метри во Кочани

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - ЈП Македонијапат во пладневниот извештај соопшти дека сообраќајот на... повеќе...

Фрлени 60 тони сол на градските улици и булевари

Фрлени 60 тони сол на градските улици и булевари

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Екипите на зимската служба на Град Скопје во текот на изминатата ноќ... повеќе...

Алпинизам, планински, бањски, транзитен - најперспективни видови туризам во Македонија

Алпинизам, планински, бањски, транзитен - најперспективни видови туризам во Македонија

Скопје, 21 јануари 2017 година (МИА) - Планински, бањски и транзитен, се трите видови туризам што во... повеќе...

Сообраќајот во земјава без забрани во зимски услови

Сообраќајот во земјава без забрани во зимски услови

Скопје, 21 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива без застои и забрани, во ... повеќе...

Патниот правец Ресен - Битола - Прилеп кај Баир блокиран, се пренасочува низ центарот на Битола,

Патниот правец Ресен - Битола - Прилеп кај Баир блокиран, се пренасочува низ центарот на Битола,

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Патниот правец А-3 Ресен - Битола - Прилеп кај местото Баир од 18:30... повеќе...

Патиштата со остатоци од кашест снег, да се вози внимателно

Патиштата со остатоци од кашест снег, да се вози внимателно

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Патниот правец А-3 Ресен - Битола - Прилеп кај местото Баир од 18:30... повеќе...

АХВ будно ја следи состојбата со птичјиот грип во регионот и Европа

АХВ будно ја следи состојбата со птичјиот грип во регионот и Европа

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Во Македонија нема птичји грип. Агенцијата за храна и ветеринарство ... повеќе...

ЕУ и рефундира на АХВ 430.000 евра за вакцините за „јазлеста кожа“

ЕУ и рефундира на АХВ 430.000 евра за вакцините за „јазлеста кожа“

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) доби рефундација од Европс... повеќе...

Две третини од тутунот откупени, цената193 денари

Две третини од тутунот откупени, цената193 денари

Прилеп, 20 јануари 2017 (МИА) - По просечна цена од 193 денари за килограм, досега се откупени околу... повеќе...

Македонија претставена на Конференција за активен туризам во Лондон

Македонија претставена на Конференција за активен туризам во Лондон

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македони... повеќе...

За земјоделците бесплатни 27 проекти за изградба на фарми и насади

За земјоделците бесплатни 27 проекти за изградба на фарми и насади

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство подготви ... повеќе...

Цветков: Тутунот од  „Струмица табак“ ќе биде преземен од другите откупувачи

Цветков: Тутунот од „Струмица табак“ ќе биде преземен од другите откупувачи

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Целокупното производство на тутун што требаше да го откупи „Струмица... повеќе...

Сообраќајот во зимски услови, на патиштата остатоци од кашест снег

Сообраќајот во зимски услови, на патиштата остатоци од кашест снег

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта во земјава се одвива тековно во зим... повеќе...

Укината забраната за камиони на патот Маврово - Дебар

Укината забраната за камиони на патот Маврово - Дебар

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива отежнато по влажни к... повеќе...

Сообраќајот се одвива отежнато, забрана за камиони на Маврово - Дебар

Сообраќајот се одвива отежнато, забрана за камиони на Маврово - Дебар

Скопје, 20 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива отежнато по... повеќе...

Забрана за камиони на крак Маврово - Дебар, на Деве Баир се чека половина час

Забрана за камиони на крак Маврово - Дебар, на Деве Баир се чека половина час

Скопје, 19 јануари 2017 (МИА) -  Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато, во зимски усло... повеќе...

Мозаик

По 37 години падна снег во Сахара

Во алжирскиот град Аин Сефра, во пустината Сахара,...

Бритни Спирс во љубовен триаголник

Американската пејачка Бритни Спирс веројатно нема ...

Џихадистите го уништија славниот Тетрапилон во Палмира

Екстремистите од ИД го уништија Тетрапилонот - еде...

Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Меланија Трамп

Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои о...

Една од најубавите жени во светот сподели фотографија од нејзините стрии

Пред само девет месеци пејачот Џон Леџенд и негова...