• A-
  • A
  • A+
сабота, 25 ноември 2017, 

Одбрана и безбедност

Спасовски: Реформските закони за следење на комуникациите на увид на јавноста

Спасовски: Реформските закони за следење на комуникациите на увид на јавноста

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Реформските закони за следење на  комуникациите денеска се ставени н... повеќе...

 
Кучиња скитници предизвикале две сообраќајки на автопатот Тетово-Гостивар

Кучиња скитници предизвикале две сообраќајки на автопатот Тетово-Гостивар

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Две сообраќајки со кучиња скитници што поминале без повредени лица, ... повеќе...

Кривични за вработени во Министерството за земјоделство

Кривични за вработени во Министерството за земјоделство

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Поради постапување спротивно на член 30 од Законот за шуми и бесправ... повеќе...

Девојче исчезна од основното училиште „Васил Главинов“ во Скопје

Девојче исчезна од основното училиште „Васил Главинов“ во Скопје

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Дванаесетгодишно девојче од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од... повеќе...

Кражба во фирма во село Горно Лисиче

Кражба во фирма во село Горно Лисиче

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Од приватна фирма во село Горно Лисиче вчера пријавиле дека во перио... повеќе...

Грабеж во куќа во битолско Ивањевци

Грабеж во куќа во битолско Ивањевци

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Непознат сторител вчера во периодот од 10:00 до 18:20 часот извршил ... повеќе...

Жител на Илинден физички нападнат од две лица

Жител на Илинден физички нападнат од две лица

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Триесетгодишен жител на скопската општина Илинден вчера пријавил во ... повеќе...

Оружен грабеж во продавница во Кисела Јабука

Оружен грабеж во продавница во Кисела Јабука

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) -  Две непознати лица вооружени со пиштоли вчера извршиле грабеж во пр... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) -  Вчера околу 13.30 часот при вршење на градежни работи на куќа која ... повеќе...

Фатена жената што нападна старица во Струмица

Фатена жената што нападна старица во Струмица

Струмица, 24 ноември 2017 (МИА) - СВР Струмица поднесе кривична пријава против 21-годишната Е.Ѓ од П... повеќе...

Пронајдени 60 килограми марихуана на стариот пат Охрид - Струга

Пронајдени 60 килограми марихуана на стариот пат Охрид - Струга

Охрид, 24 ноември 2017 (МИА) - Околу 60 килограми марихуана се пронајдени синоќа на стариот пат Охри... повеќе...

Револвери пронајдени во ѕидовите од стара куќа во Велес

Револвери пронајдени во ѕидовите од стара куќа во Велес

Велес, 24 ноември 2017 (МИА) - Во ѕидови од стара куќа во близина на месноста Мегдан во Велес вчера ... повеќе...

Кривична пријава за „перење пари“ со договор за купување огревно дрво

Кривична пријава за „перење пари“ со договор за купување огревно дрво

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) - Шест лица и две фирми се осомничени за  кривично дело  „Перење пари“... повеќе...

За една недела 70 сообраќајки во Скопје, „пајакот“ кренал 445 возила

За една недела 70 сообраќајки во Скопје, „пајакот“ кренал 445 возила

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) –  Во текот на изминатите седум дена  сообраќајната полиција извршила ... повеќе...

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

Скопје, 24 ноември 2017 (МИА) – Тринаесет лица биле полесно повредени во шест од вкупно 13 сообраќај... повеќе...

Спасовски и Радев: Неопходно е отворање нови гранични премини

Спасовски и Радев: Неопходно е отворање нови гранични премини

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) - Соработката во рамки на меѓународните организации и во борбата проти... повеќе...

Брачна двојка измамена за 6.000 денари

Брачна двојка измамена за 6.000 денари

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) - Непознат сторител со измама од повозрасна брачна двојка одзел 6.000 ... повеќе...

Мозаик

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични...

ПИН фестивал на „Таксират“ со повеќе од 30 бесплатни концерти

Фестивалот „Таксират“ за 20-тото издание организир...

Казната на Оскар Писториус зголемена повеќе од двојно

Затворската казна на поранешниот јужниоафрикански ...

Божикно дрво погодено од гром, пристигна во Ватикан

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „...

Ума Турман со оригинална „честитка“ до Вајнстин

И актерката Ума Турман се придружи на кампањата „#...