• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Политички партии

Груевски се сретна со претседателот на Република Албанија Илир Мета

Груевски се сретна со претседателот на Република Албанија Илир Мета

Скопје, 20 ноември 2017 Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес (20 ноемв... повеќе...

 
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ тепаше и бркаше новинари и пратеници при носење на Буџетот, а денес лицемерно и нереално обвинува

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ тепаше и бркаше новинари и пратеници при носење на Буџетот, а денес лицемерно и нереално обвинува

Скопје, 20 ноември 2017 ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со принципот на транспарентно и одговорно у... повеќе...

СДСМ: Наместо да шири лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи процесите што носат придобивки за сите граѓани

СДСМ: Наместо да шири лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи процесите што носат придобивки за сите граѓани

Скопје, 20 ноември 2017 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести и останува заробенa во своите пол... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за двојазичност постапките пред нотар и извршител секаде двојазични

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за двојазичност постапките пред нотар и извршител секаде двојазични

Скопје, 20 ноември 2017 Почитувани, Законот за двојазичност на СДС предвидува постапките пред нота... повеќе...

НДМ: МВР со криење на податоци за запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

НДМ: МВР со криење на податоци за запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

20 ноември 2017 Народно движење за Македонија ги поздравува актуелните акциски контроли на МВР во г... повеќе...

Енес Ибрахим нов претседател на Партијата за движење на Турците

Енес Ибрахим нов претседател на Партијата за движење на Турците

Скопје, 20 ноември 2017 На третиот редовен конгрес кој се одржа во Скопје, Енес Ибрахим е избран за... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС лажно ветуваше пред избори, а сега ги скрати парите за градба на студентски домови

ВМРО-ДПМНЕ: СДС лажно ветуваше пред избори, а сега ги скрати парите за градба на студентски домови

Скопје, 20 ноември 2017 СДС лажно ветуваше пред избори, а сега ги скрати парите за градба на студен... повеќе...

СДСМ: Владата вложува во образованието и студентскиот стандард

СДСМ: Владата вложува во образованието и студентскиот стандард

Скопје 19 ноември Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ партијата која што 11 години ги понижуваше студе... повеќе...

Данев: Власта со фискалната стратегија до 2020 ќе ја погреба македонската економија

Данев: Власта со фискалната стратегија до 2020 ќе ја погреба македонската економија

Скопје, 19 октомври 2017 Почитувани, Во наредните три години расипничката власт планира брутална ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за јазиците го девалвира македонскиот јазик

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за јазиците го девалвира македонскиот јазик

19 ноември 2017  Законот за двојазичност кој го предлага СДС, македонскиот јазик од официјален, го ... повеќе...

НДМ: Пратениците да одат со автобус на работа и да не им се дава апанажа

НДМ: Пратениците да одат со автобус на работа и да не им се дава апанажа

19 ноември 2017  Народно движење за Македонија ја споделува со народот големата загриженост од прод... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Синоќа на удар локали во Прилеп и Битола кои немаат врски

ВМРО-ДПМНЕ: Синоќа на удар локали во Прилеп и Битола кои немаат врски

19 ноември 2017 Зоран Заев, Вицето, Кочо Анѓушев и останатите од криминална врхушка на власта мора ... повеќе...

Трет конгрес на Партијата за движење на Турците

Трет конгрес на Партијата за движење на Турците

Скопје, 19 ноември 2017 (МИА) - Партијата за движење на Турците (ТХП) денеска ќе го одржи третиот ре... повеќе...

Заев: Социјалдемократските вредности доближуваат до Европа

Заев: Социјалдемократските вредности доближуваат до Европа

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Европа ќе биде помотивирана за регионот ако стандардот на нашите држ... повеќе...

Левица со реакција на новата фискална политика на Владата

Левица со реакција на новата фискална политика на Владата

18 ноември 2017 Левица изразува чудење од леснотијата со која Министерството за финансии ќе спроведу... повеќе...

Заев на ПЕС во Сараево: Доаѓа времето на социјалдемократијата

Заев на ПЕС во Сараево: Доаѓа времето на социјалдемократијата

Скопје, 18 ноември 2017 „Многу се зборува за ЕУ, време е за акција“, порача претседателот на СДСМ,... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Со буџетот за 2018  има пари за патни трошоци, нема за повисои плати на полицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Со буџетот за 2018 има пари за патни трошоци, нема за повисои плати на полицијата

18 ноември 2017  СДС ги лаже граѓаните. СДС ветуваше се и сешто, но со новиот Буџет за  2018 годин... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...