• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 ноември 2017, 

Сообраќај и транспорт

Сугарески-Томан: Интензивирање на соработката меѓу Македонија и Чешка

Сугарески-Томан: Интензивирање на соработката меѓу Македонија и Чешка

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Интензивирање на соработката меѓу Македонија и Чешка, особено во дел... повеќе...

 
Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка, Маврово и Стража

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка, Маврово и Стража

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на патиштата се одвива непречено и по влажни коловози. В... повеќе...

Магла на Стража и на Плетвар

Магла на Стража и на Плетвар

Скопје, 19 ноември 2017 (МИА) - Поради појава на магла, видливоста на планинските превои Стража и Пл... повеќе...

Сообраќајот непречено, по наместа влажни коловози

Сообраќајот непречено, по наместа влажни коловози

Скопје, 19 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловоз... повеќе...

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на автопатиштата во земјата се одвива по наместа влажни ... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица кај клучка „Воиславци“

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица кај клучка „Воиславци“

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Од утрово од 08:40 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот... повеќе...

Поради сообраќајка се пренасочува сообраќајот на пат А-4 Радовиш-Струмица, кај клучка Воиславци

Поради сообраќајка се пренасочува сообраќајот на пат А-4 Радовиш-Струмица, кај клучка Воиславци

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица кај клучка „Во... повеќе...

Два нови повика на Фондот за иновации за проекти во образованието

Два нови повика на Фондот за иновации за проекти во образованието

Скопје, 18 ноември 2017 (МИА) - Новото поле на делување  на Фондот за иновации и технолошки развој  ... повеќе...

All web- Дигиталeн маркетинг за корисниците на интернет

All web- Дигиталeн маркетинг за корисниците на интернет

Скопје, 17 ноември 2017 (МИА) – Вкупно 14 говорници поделени во три сесии ќе зборуваат за создавање ... повеќе...

Три лица повредени во сообраќајка кај Облешево

Три лица повредени во сообраќајка кај Облешево

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево во 17.50... повеќе...

Сообраќајот по влажи коловози

Сообраќајот по влажи коловози

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта во Македонија до 18 часот се одвива... повеќе...

Дебата за МРТ: Стабилно финансирање, транспарентност и без политички притисоци

Дебата за МРТ: Стабилно финансирање, транспарентност и без политички притисоци

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Не државата, туку граѓаните да го финансираат јавниот дифузен сервис... повеќе...

Сугарески и претставници на „Вибе“ разговараа за реализацијата на пругата Куманово-Бељаковце

Сугарески и претставници на „Вибе“ разговараа за реализацијата на пругата Куманово-Бељаковце

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и претставници на ко... повеќе...

Рекорден број на превезени патници на двата аеродроми во Македонија

Рекорден број на превезени патници на двата аеродроми во Македонија

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА)  - На двата аеродроми во Република Македонија забележан е рекорден бро... повеќе...

Сугарески бара дополнителна поддршка од КФВ банка за локална патна инфраструктура

Сугарески бара дополнителна поддршка од КФВ банка за локална патна инфраструктура

Скопје, 15 ноември 2017 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска на средба со... повеќе...

Манчевски и Стафансон разговараа за реформите во медиумската сфера

Манчевски и Стафансон разговараа за реформите во медиумската сфера

Скопје, 15 ноември 2017 (МИА) - Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевс... повеќе...

Трајчевски и Дезир разговараа за проблемите во медиумската сфера

Трајчевски и Дезир разговараа за проблемите во медиумската сфера

Скопје, 15 ноември 2017 (МИА) - Состојбите во медиумската сфера и предлог-измените на Законот за ауд... повеќе...

Мозаик

На Шарапова и се закануваат седум години затвор

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со об...

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...