• A-
  • A
  • A+

среда, 20 септември 2017, 

Спорт

Шишковски: Против Победа да ја оствариме првата победа

Шишковски: Против Победа да ја оствариме првата победа

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) – Екипата на Работнички попладнево гостува во Прилеп кај Победа во р... повеќе...

 
Карпош Соколи поразен на стартот од евро натпреварите

Карпош Соколи поразен на стартот од евро натпреварите

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) - Македонскиот кошаркарски претставник тимот на Карпош Соколи загуби... повеќе...

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Подгорица

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Подгорица

Подгорица, 19 септември 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска успешно го мина пр... повеќе...

Елмас доби дозвола од ФИФА да настапува за Фенербахче

Елмас доби дозвола од ФИФА да настапува за Фенербахче

Истанбул, 19 септември 2017 (МИА) - Младиот македонски репрезентативец, воедно и член на сениорската... повеќе...

Глигоров: Без разлика каде играме, секогаш одиме на победа

Глигоров: Без разлика каде играме, секогаш одиме на победа

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) – Фудбалерот на Вардар Никола Глигоров очекува неговиот тим да се вр... повеќе...

ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари

ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) - Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на... повеќе...

Ѓорческа напредуваше едно место на ВТА листата

Ѓорческа напредуваше едно место на ВТА листата

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) – Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа забележа напредок од... повеќе...

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) - Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Сим... повеќе...

Раул им даде слободен ден на ракометарите пред дуелот со Татран

Раул им даде слободен ден на ракометарите пред дуелот со Татран

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Вардар утревечер го пречекува Татран ... повеќе...

Соколи оптимисти пред дебито во Лигата на шампионите

Соколи оптимисти пред дебито во Лигата на шампионите

Скопје, 18 септември 2017 (МИА) – Кошаркарите на Карпош Соколи утре ќе дебитираат во Лигата на шампи... повеќе...

МЗТ Скопје без репрезентативецот Мекиќ на дуелот со Арис

МЗТ Скопје без репрезентативецот Мекиќ на дуелот со Арис

Солун, 18 септември 2017 (МИА) – Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладне ќе му г... повеќе...

Чупиќ: Освоивме важни бодови

Чупиќ: Освоивме важни бодови

Плоцк, 18 септември 2017 (МИА) – Европскиот шампион Вардар триумфално ја почна одбраната на трофејот... повеќе...

Вардар со победа во Полска ја почна одбраната на европската титула

Вардар со победа во Полска ја почна одбраната на европската титула

Плоцк, 17.септември 2017 (МИА) - Македонскиот и европски првак Вардар со победа ја почна одбраната н... повеќе...

Меморијален турнир во чест на Јованче Станојковски-Јоцо

Меморијален турнир во чест на Јованче Станојковски-Јоцо

Крива Паланка, 17 септември 2017 (МИА) - Во спортската сала на основното општинско учлиште „Јоаким К... повеќе...

Убедлив триумф на Шкендија на гостувањето кај Работнички

Убедлив триумф на Шкендија на гостувањето кај Работнички

Скопје, 17 септември 2017 (МИА) - Дербито на петтото коло на Првата фудбалска лига заврши со убедлив... повеќе...

Игор Стефановски - Иџе победи во втората трка во Золдер

Игор Стефановски - Иџе победи во втората трка во Золдер

Золдер, 17.септември 2017 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе победи на втората... повеќе...

Македонија домаќин на Лихтенштајн во Струмица

Македонија домаќин на Лихтенштајн во Струмица

Скопје, 17 септември 2017 (МИА) - Последниот натпревар во квалификацискиот циклус за Светското првен... повеќе...

Мозаик

Истражување: На чантите има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка

Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаус...

Личните предмети на Одри Хепберн првпат на аукција

Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат орга...

По 75 години брак, сопружници починале на ист ден

Британка и Канаѓанец, кои се венчале за време на В...

Се продава магазинот „Ролинг Стоун“

Во интервју за „Њујорк Тајмс“, Венер изјави дека т...

АББА планира „холограм турнеја“ во 2019 година

Шведската поп група АББА планира светска турнеја в...