• A-
  • A
  • A+
сабота, 25 ноември 2017, 

Спорт

Пораз на македонските ракометарки од Бразил на „Трофеј Карпати“

Пораз на македонските ракометарки од Бразил на „Трофеј Карпати“

Крајова, 24 ноември 2017 (МИА) - Женската ракометна репрезентација на Македонија со пораз од Бразил ... повеќе...

 
Македонија У19 во првиот „шешир“ за елитните квалификации за Европското првенство

Македонија У19 во првиот „шешир“ за елитните квалификации за Европското првенство

Нион, 24 ноември 2017 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 19 години е рангира... повеќе...

Во Прилеп по петти пат меѓународна мото-крос трка

Во Прилеп по петти пат меѓународна мото-крос трка

Прилеп, 24 ноември 2017 (МИА) - Во недела на полигонот за екстремни спортови кај Старо Лагово, Приле... повеќе...

Македонија дел од „Трофеј Карпати“

Македонија дел од „Трофеј Карпати“

Крајова, 24 ноември 2017 (МИА) - Женската ракометна репрезентација од денеска до недела ќе биде дел ... повеќе...

Војдан Стојановски: Ова е голема победа за нас

Војдан Стојановски: Ова е голема победа за нас

Попрад, 24 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација вчера со победа над Словачка... повеќе...

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Л... повеќе...

Давитков: Имавме контрола над резултатот

Давитков: Имавме контрола над резултатот

Попрад, 23 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација со победа ги почна претквали... повеќе...

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на ... повеќе...

Македонија победи на гостувањето во Словачка

Македонија победи на гостувањето во Словачка

Попрад, 23 ноември 2017 (МИА) - Кошаркарската репрезентација на Македонија со победа ги почна преткв... повеќе...

 Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) - Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 18 годин... повеќе...

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот ме... повеќе...

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

Анталија, 23 ноември 2017 (МИА) - Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски го заврши својот н... повеќе...

Македонските кошаркари против Словачка ги започнуваат квалификациите за ЕП 2021

Македонските кошаркари против Словачка ги започнуваат квалификациите за ЕП 2021

Попрат, 23 ноември 2017 (МИА) - Со дуелот против Словачка кошаркарската репрезентација на Македонија... повеќе...

Училишен кошаркарски турнир во Крива Паланка

Училишен кошаркарски турнир во Крива Паланка

Крива Паланка, 23 ноември 2017 (МИА) - Четириесетина ученици од основните училишта од Крива Паланка,... повеќе...

Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор

Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) – Тренерот на Металург Александар Јовиќ најави атак на бодовите на дуе... повеќе...

ПК Бета освои медали на меѓународни натпревари

ПК Бета освои медали на меѓународни натпревари

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) – Пливачите од клубот Бета освоија медали на меѓународни натпревари во... повеќе...

Младеновски: И да загубиме сега важно е да ги минеме предквалификациите

Младеновски: И да загубиме сега важно е да ги минеме предквалификациите

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација попладнево отпатува за Слова... повеќе...