• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 јануари 2017, 

Евро-атлантски интеграции

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

Брисел, 19 јануари 2017 (МИА) - Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и на... повеќе...

 
Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

Брисел, 19 јануари 2017 (МИА) - Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и на... повеќе...

ЕК продолжува со поддршката на земјите од Западен Балкан за миграцијата

ЕК продолжува со поддршката на земјите од Западен Балкан за миграцијата

Брисел, 12 јануари 2017 (МИА) - Европската комисија денеска порача дека продолжува да дава целосна п... повеќе...

Вајгл: Односите на Србија со соседите се тешко прифатливи, посебно изјавата на Дачиќ за Македонија

Вајгл: Односите на Србија со соседите се тешко прифатливи, посебно изјавата на Дачиќ за Македонија

Брисел, 10 јануари 2017 (МИА) - Пратениците во Европскиот парламент што се дел од Комитетот за надво... повеќе...

ЕУ очекува брзо формирање нова влада на Македонија

ЕУ очекува брзо формирање нова влада на Македонија

Брисел, 9 јануари 2017 (МИА) - Откако претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска му ... повеќе...

Коцијанчич: ЕУ ќе честита кога официјално ќе биде избрана новата влада

Коцијанчич: ЕУ ќе честита кога официјално ќе биде избрана новата влада

Брисел, 26 декември 2016 (МИА) - Европската комисија нема да му честита на победникот на предвремени... повеќе...

ЕУ очекува мирно завршување на изборниот процес и да се формира Влада

ЕУ очекува мирно завршување на изборниот процес и да се формира Влада

Брисел, 22 декември 2016 (МИА) - Европската унија очекува сите партии да учествуваат на мирен начин ... повеќе...

ЕУ очекува сите партии да учествуваат на мирен начин на прегласувањето за да заврши изборниот процес и да се избере Влада

ЕУ очекува сите партии да учествуваат на мирен начин на прегласувањето за да заврши изборниот процес и да се избере Влада

Брисел, 22 декември 2016 (МИА) - Европската унија очекува сите партии да учествуваат на мирен начин ... повеќе...

Дебата: Стабилна власт и јакнење на судството клучни за ЕУ и НАТО интеграциите

Дебата: Стабилна власт и јакнење на судството клучни за ЕУ и НАТО интеграциите

Скопје, 19 декември 2016 (МИА) - Формирањето стабилна законодавна и извршна власт и јакнење на незав... повеќе...

Дебата за постизборните предизвици на Македонија

Дебата за постизборните предизвици на Македонија

Скопје, 19 декември 2016 (МИА) - Во Македонската академија на науките и уметностите денеска ќе биде ... повеќе...

Петир: Неприфатливо е менување на волјата на гласачите

Петир: Неприфатливо е менување на волјата на гласачите

Брисел, 16 декември 2016 (МИА) - Европратеничката и претседател на групата „пријатели на Македонија ... повеќе...

Шулин: Има јасен победник на изборите во Македонија и лидерот на таа партија треба да состави влада

Шулин: Има јасен победник на изборите во Македонија и лидерот на таа партија треба да состави влада

Брисел, 15 декември 2016 (МИА) - Македонија има јасен победник на парламентарните избори и лидерот н... повеќе...

Шулин: Има јасен победник на изборите во Македонија и лидерот на таа партија треба да состави Влада

Шулин: Има јасен победник на изборите во Македонија и лидерот на таа партија треба да состави Влада

Брисел, 15 декември 2016 (МИА) - Македонија има јасен победник на парламентарните избори и лидерот н... повеќе...

Брисел го потврдува ставот на Могерини, Хан и ОБСЕ за изборите, го чека исходот од приговорите

Брисел го потврдува ставот на Могерини, Хан и ОБСЕ за изборите, го чека исходот од приговорите

Брисел, 15 декември 2016 (МИА) - Европската комисија не сака да одговори дали е во духот на демократ... повеќе...

Брисел го потврдува ставот на Могерини, Хан и ОБСЕ за изборите во Македонија, но го чека исходот од приговорите и жалбите

Брисел го потврдува ставот на Могерини, Хан и ОБСЕ за изборите во Македонија, но го чека исходот од приговорите и жалбите

Брисел, 15 декември 2016 (МИА) - Европската комисија не сака да одговори дали е во духот на демократ... повеќе...

Совет на ЕУ: Позитивна оценката за изборите и обврски за идната Влада

Совет на ЕУ: Позитивна оценката за изборите и обврски за идната Влада

Брисел, 13 декември 2016 (МИА) - Советот за општи работи на Европската унија, денеска во Брисел ќе г... повеќе...

Совет за општи работи на ЕУ: Позитивна оценката за изборите и обврски за идната Влада

Совет за општи работи на ЕУ: Позитивна оценката за изборите и обврски за идната Влада

Брисел, 13 декември 2016 (МИА) - Советот за општи работи на Европската унија, денеска во Брисел ќе г... повеќе...

Мозаик

По 37 години падна снег во Сахара

Во алжирскиот град Аин Сефра, во пустината Сахара,...

Бритни Спирс во љубовен триаголник

Американската пејачка Бритни Спирс веројатно нема ...

Џихадистите го уништија славниот Тетрапилон во Палмира

Екстремистите од ИД го уништија Тетрапилонот - еде...

Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Меланија Трамп

Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои о...

Една од најубавите жени во светот сподели фотографија од нејзините стрии

Пред само девет месеци пејачот Џон Леџенд и негова...