• A-
  • A
  • A+
сабота, 25 ноември 2017, 

Во Канада се одржува избор за најубава замрзната фризура

Во Канада се одржува избор за најубава замрзната фризура

Отава, 17 февруари 2017 - Во Вајтхорс во Канада во тек е натпревар за најубава замрзната фризура.

Натпреварот се одржува во бањите Тахини, а победник ќе биде лицето кое ќе направи „најлуда“ замрзната креација на главата.

За да се замрзне косата, тремпературата треба да биде пониска од 20 степени под нулата.

Победникот на наптреварот ќе биде прогласен во март и ќе освои награда од 750 долари.  ви/ац/13:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични...

ПИН фестивал на „Таксират“ со повеќе од 30 бесплатни концерти

Фестивалот „Таксират“ за 20-тото издание организир...

Казната на Оскар Писториус зголемена повеќе од двојно

Затворската казна на поранешниот јужниоафрикански ...

Божикно дрво погодено од гром, пристигна во Ватикан

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „...

Ума Турман со оригинална „честитка“ до Вајнстин

И актерката Ума Турман се придружи на кампањата „#...