• A-
  • A
  • A+
сабота, 25 ноември 2017, 

Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Марија Пупоска од Струга прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017

Скопје, 17 јули 2017 (МИА) - Марија Пупоска од Струга е избрана за прва придружничка на MISS DEAF WORLD 2017, што се одржа завчера во Прага.

На изборот Пупоска ја претставуваше Македонија како член на Националниот сојуз на глуви и наглуви.

- Светот на тишината  ја препозна македонската убавина. Марија Пупоска од Струга како претставничка на  Македонија ја крунисаа како прва придружничка  на  MISS DEAF WORLD 2017, која со својата скромност и убавина  ги освои  срцата на годишниот избор од светски рамки, наведува Националниот сојуз на глуви и наглуви на Македонија. лв/бак/14:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични...

ПИН фестивал на „Таксират“ со повеќе од 30 бесплатни концерти

Фестивалот „Таксират“ за 20-тото издание организир...

Казната на Оскар Писториус зголемена повеќе од двојно

Затворската казна на поранешниот јужниоафрикански ...

Божикно дрво погодено од гром, пристигна во Ватикан

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „...

Ума Турман со оригинална „честитка“ до Вајнстин

И актерката Ума Турман се придружи на кампањата „#...