• A-
  • A
  • A+
понеделник, 19 февруари 2018, 

Трамп деветтипат стана дедо

Трамп деветтипат стана дедо

Вашингтон, 13 септември 2017 (МИА) - Претседателот на САД, Доналд Трамп деветтипат стана дедо откако неговиот син Ерик (33) го доби првото дете.

Ерик и неговата сопруга Лара (34) станаа родители на малиот Лук.

Ерик е син на претседателот со неговата прва сопруга Ивана Трамп. ми/09:07

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.