• A-
  • A
  • A+
четврток, 14 декември 2017, 

Жител на Сплит доби несекојдневна „порака“ на својот автомобил

Жител на Сплит доби несекојдневна „порака“ на својот автомобил

Загреб, 7 октомври 2017 (МИА) - Жител на хрватскиот град Сплит, бил вџашен кога одејќи на работа го затекнал неговиот автомобил марка „Опел Астра“ излепен со хигинески влошки.  

Фотографијата на автомобилот набрзо се најде на ѕидот на Фејсбук групата „Дневна доза на просечниот Далматинец“ со коментар: „Љубовта во Далмација може да се покаже на различни начини“.

Снимката на „Аудито“ целосно облепено со влошки, со неверојатна брзина почна да се шири по социјалните мреже, предизвикувајќи огромен број коментари.

„Ќе беше по романтично ако на ова имаше испишано љубовни пораки“, „Веројатно е бремена, па повеќе нема да и требаат. Виновникот е обележан“, „Среќа што не се искористени“, „Го сака до крв“, „Овој нешто многу згрешил, лошо му се пишува“, се само некои од бројните коментари на фотографијата. сп/10:57

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Ноќва на небото ќе биде видлив меторски дожд

Метеорскиот дожд Геминида ноќва ќе биде видлив во ...

Бездомник нашол 300.000 евра на аеродромот Шарл де Гол во Париз

Полицијата во францускиот главен град Париз трага ...

Принцовите Вилијам и Хари на премиерата на „Војна на ѕвездите" во Лондон

Британските принцови Вилијам и Хари, на изненадува...

Натпревар во „неправење ништо“ во Тајван

Студент од Хонг Конг по име Чан Кај-хо е победник ...

Порше започна со производство на мед

Компанијата Порше е позната по тоа што прави квали...