• A-
  • A
  • A+
четврток, 14 декември 2017, 

„Гордоста“ му го уништи најуспешниот маратон во кариерата (видео)

„Гордоста“ му го уништи најуспешниот маратон во кариерата (видео)

Братислава, 7 октомври 2017 (МИА) - Словачкиот маратонец Јозеф Урбан на маратонот во Кошице го постигна најдобриот резултат во неговата кариера, но сепак ова не беше причината поради која тој стана ѕвезда на социјалните мрежи, туку нешто сосема друго.

Имено, во завршницата на трката од шорцевите на 31-годишниот Урбан целосно излегоа неговите гениталии, што беше овековечено и со видео снимка.  

Урбан изјави дека воопшто не бил свесен за оваа „незгода“, што го потврдува и снимката на која тој сосема нормално и отпоздравува на публиката, додека неговата „гордост“ му се ниша меѓу нозете. сп/09:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ноќва на небото ќе биде видлив меторски дожд

Метеорскиот дожд Геминида ноќва ќе биде видлив во ...

Бездомник нашол 300.000 евра на аеродромот Шарл де Гол во Париз

Полицијата во францускиот главен град Париз трага ...

Принцовите Вилијам и Хари на премиерата на „Војна на ѕвездите" во Лондон

Британските принцови Вилијам и Хари, на изненадува...

Натпревар во „неправење ништо“ во Тајван

Студент од Хонг Конг по име Чан Кај-хо е победник ...

Порше започна со производство на мед

Компанијата Порше е позната по тоа што прави квали...