• A-
  • A
  • A+
среда, 21 февруари 2018, 

Американец бегал од полицијата за да му се исполни живитната желба

Американец бегал од полицијата за да му се исполни живитната желба

Хјустон, 13 октомври 2017 (МИА) - Возач од американската сојузна држава Ајова бил „уловен“ по полициска потера, по што им рекол на полицајците дека тој всушност и сакал тие да го бркаат, оти тоа му било на „листата желби“.

Четириесет и шестгодишниот возач одбил да застане кога полицијата се обидела да го запре на еден магистрален пат, по што уследила 15-минутна брканица.

Кога бил приведен, признал дека сето тоа било намерно.

Полицискиот наредник Скот Брајт изјави дека во својата 28-годишна кариера никогаш не чул таков изговор. си/сп/12:05

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.