• A-
  • A
  • A+
понеделник, 20 ноември 2017, 

Се препнал на лубеница во продавница и добил 7,5 милиони долари

Се препнал на лубеница во продавница и добил 7,5 милиони долари

Вашингтон, 10 ноември 2017 (МИА) - Човек од Алабама тврди дека се повредил со продавница на Волмарт кога се препнал од лубеница. Неговата болка ќе го чини синџирот продавници Волмарт, 7,5 милиони долари.

Судот одлучи дека Волмарт во овој случај бил немарен и на тужителот му додели отшетата од 7,5 милиони долари. Хенкри Волкер тврди дека паднал и го кршил колкот додека купувал лубеница во продавница на Волмарт. 

Волкер тврди дека неговата нога остана заробена во палетата под стоката, во моментот кога се обидувал да дофати една лубеница.

Судот оцени дека Волмарт требало да ја покрие палетата, така што ништо не би можело да мине помеѓу.

Волмарт тврди дека палетите не се опасни, дека се разочарани од пресудата и оти ќе поднесат жалба. ссм/зш/17:00

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чар...