• A-
  • A
  • A+
понеделник, 20 ноември 2017, 

Најдобрите пивници во Европа

Најдобрите пивници во Европа

Берлин, 14 ноември 2017 (МИА) - Авиокомпанијата Луфтханза направи годишна листа на најдобрите пивници во Европа. За жал, Македонија ја нема на овој список...

1. Aвстрија (Bиeна) – BeerLovers

2. Белгиja (Брисел) – Cantillon Brewery

3. Хрватска (3агреб) – Craft Room

4. Чешка (Прага) – Pivni Lazne Spa Beerland

5. Данска (Koпeнхaген) – Himmeriget

6. Eстониja (Taлин) – Koht

7. Финска (Хелсинки) – Oluthuone Kaisla

8. Франција (Ница) – Brune Rousse Houblon

8. Франција (Париз) – Cave à Bulles

9. Германија (Берлин) – Protokoll

9. Германија (Франкфурт) – Naïv

9. Германија (Mинхен) – Tap House Munich

10. Грција (Атина) – The Local Pub

11. Унгарија (Будимпешта) – Csak a Jó Sör

12. Ирска (Даблин) – The Porterhouse

13. Италија (Болоња) – Birroteca La Tana del Luppolo

13. Италија (Фиренца) – Archea Brewery

13. Италија (Mилано) – Lambiczoon

13. Италија (Рим) – Ma Che Siete Venuti a Fà

14. Летонија (Рига) – Alus Celle

15. Литванија (Вилнус) – Pub Šnekutis

16. Холандија (Aмстердам) – Proeflokaal Arendsnest

17. Норвешка (Oслo) – Schouskjelleren

18. Полска (Kраков) – Tap House Pracownia Piwa i Przyjaciele

18. Полска (Варшава) – Kufle i Kapsle

19. Португалија (Лисабон) – Cerveteca Lisboa

20. Романиja (Букурешт) – Beer O’Clock 2

21. Шпанија (Барселона) – Garage Beer Co

21. Шпанија (Maдрид) – Irreale

21. Шпанија (Mалага) – Central Beers

21. Шпанија (Палма де Мајорка) – Lórien

22. Шведска (Стокхолм) – Mikkeller

23. Швајцарија (Цирих) – Beers’n’More

24. Турција (Истанбул) – Bosphorus Brewing Company

25. Велика Британија (Лондон) – Kris Wines

25. Велика Британија (Maнчeстeр) – Port Street Beer House...  си/гт/12:03

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чар...