• A-
  • A
  • A+
понеделник, 20 ноември 2017, 

„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

Лондон, 14 ноември 2017 (МИА) - Групата „Ајрон мејден“ (Iron Maiden) по успешната светска турнеја 2016/2017, во рамките на промоцијата на својот 16 студиски албум „The Book of Souls“ следната година повторно тргнува на турнеја.

Турнејата под име „Legacy of The Beast“ ќе почне во Талин, Естонија на 26 мај, а ќе заврши во 02 Арената во Лондон на 10 август. Во рамки на турнејата „Ајрон мејден“ на Балканот ќе настапи во Атина на 20 јули, во Пловдив на 22 јули и во Загреб на 24 јули.

ајрон мејден

Концептот на турнејата „Legacy of The Beast“  е испириран од истоимената видео игра и стрип, а на сцената ќе има различни, но меѓусебно поврзани „светови“, пропратени со хитови од 80-тите години, но и од подоцнежнита албуми. ми/16:25

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Списанието „Форбс“ ја прогласи Бијонсе за најплате...

Германски научник: Не треба да се плашиме од роботите

Футуристот Матијас Хоркс, кој е основач на германс...

Необична појава на небото над Лапонија (видео)

Атле Сталесен, новинар од финскиот весник „Баренц ...

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 килом...

Озлогласениот убиец Чарлс Менсон почина на 83-годишна возраст

Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чар...