• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Манекенка прошета во танга, а тоа речиси никој не го забележа (видео)

Манекенка прошета во танга, а тоа речиси никој не го забележа (видео)

Њујорк, 22 ноември 2017 (МИА) - Топ-моделот Марија Лучоти речиси без облека, но со нацртана блуза и фармерки на своето тело, прошета во еден трговски центар во Мериленд, за да види дали некој ќе забележи дека е гола.

Манекенката на себе носела само танга гаќички, шал, капа и чизми, а се останато е дело на уметницата Џен Сејдел и нејзината ќерка.

Некои и воопшто не забележале дека таа е гола, додека други веднаш ги извадиле мобилните за да ја снимаат. си/сп/14:04


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Косовско село украсено како од бајките

Косовското село Петершан, кое се наоѓа на неколку ...

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...