• A-
  • A
  • A+
среда, 21 февруари 2018, 

Oбјавена прва снимка од новото продолжение на „Паркот Јура” (видео)

Oбјавена прва снимка од новото продолжение на „Паркот Јура” (видео)

Лос Анџеллес, 23 ноември 2017 (МИА) - Сценаристот на „Паркот Јура: Пропаднато кралство“, Колин Тревороу на Твитер објави куса снимка од новото продолжение на филмот „Паркот Јура“, чија премиера е закажана за 22 јуни 2018 година.

Тоа е прва објавена снимка од филмот, на која глумецот Крис Прат игра со мало диносаурусче.

- Очигледно, кога немате вистински диносауруси, ангажирате луѓе да ги глумат. Но, ги обожуваме механичките кукли. Му даваат душа и реалност на сето тоа. Се обидуваме да најдеме рамнотежа меѓу механичките кукли и компјутерските анимации, нагласи сценаристот во коментар.

Претходното, четврто продолжение на филмот „Паркот Јура“ најмногу беше критикуван поради „прекумерните компјутерски анимации“. си/сп/10:21


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Илјадници луѓе наседнаа на измамата за „зелената“ месечина

Илјадници луѓе наседнаа на лажната вест која се ши...

Нутриционистката која тврдеше дека веганството лекува рак – почина од карцином

Почина веганката Мари Лопез, која стана популарна ...

По децении трагање на Нептун забележана мрачна бура

Телескопот Хабл на Нептун забележа мрачна бура, ко...

Дени Бојл можен избор за режисер на „Бонд 25“

МГМ и Анапурна Пикчрс се се поблиску до реализациј...

Вештачка интелигенција ќе се користи за надзор на свињарски фарми

Кинеската трговска интернет страница „Алибаба“ нар...