• A-
  • A
  • A+
четврток, 18 јануари 2018, 

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Вашингтон, 13 декември 2017 (МИА) - Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови за 2017 година.

Текстот е на Метју Џејкобс, кој наведува дека тоа е „субјективна листа полна пропусти“.

Филмска лента

На прво место се наоѓа филмот „Call Me by Your Name“, потоа следи „The Florida Project“, на трето место е „The Shape of Water“, на четврто „Okja“, а на петто место е „Get Out“.

Потоа следат „Lady Bird“, „A Ghost Story“, „God's Own Country“, и „The Begualied“ и „A Fantastic Woman“.

Филм

На 11 место е „The Post“, на 12 - „Faces Places“, на 13 -„Phantom Tread“ а на 14 место е „War for the Planet of the Apes“.

Според Џејкобс на 15 место е „Star Wars: The Last Jedi“, на 16 - „mother!“, на 17 - „The Big Sick“, а на последното 18 место е „The Disaster Artist“. ми/00:25

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...

Воз што лае пуштен во промет во Јапонија

Во Јапонија е пуштен во промет воз што преку звучн...

Ќе се снима ТВ серија за контроверзната книга за Доналд Трамп

Книгата на новинарот Мајкл Вулф, „Fire and Fury: I...