• A-
  • A
  • A+
четврток, 22 февруари 2018, 

Во Австралија забележан чуден природен феномен (видео)

Во Австралија забележан чуден природен феномен (видео)

Сиднеј, 14 февруари 2018 (МИА) Во австралиските пустелии, случаен минувач забележал еден редок момент, кога стотина гасеници направиле „вовче" со цел полесно, „во редица“ да ја минат својата рута.

Човекот прво помислил оти тоа е змиска кожичка. Кога се приближил, ја забележал совршената формација составена од инсектите.

Како дисциплинирани војници, сите гасеници ја следеле водечката во чекор.

Мисијата била успешна - тие го минале патот безбедно и за многу кусо време. си/гт/14:27

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ