• A-
  • A
  • A+
четврток, 22 март 2018, 

Осумдесетгодишен Италијанец за одмазда го потпалил домот не неговата поранешна партнерка

Осумдесетгодишен Италијанец за одмазда го потпалил домот не неговата поранешна партнерка

Рим, 17 февруари 2018 (МИА) - Вљубен 80-годишен Италијанец не можел да се помири со фактот дека неговата партнерка го напуштила, па решил да и се одмазди така што ќе и го запали станот.

Италијанецот неколку години бил во врска со една жена, која на крајот решила да го напушти, што тој никако не можел да го прифати и постојано ја следел и прогонувал.

За да се спаси од поранешниот љубовник, жената решила да се исели од местото Чечина, јужно од Рим и да замине кај нејзините деца.

Лут поради тоа, љубоморниот Италијанец, решил да подметне пожар во нејзиниот стан. Тој ја полеал влезната врата на станот со запалива течност и ја запалил. Пожарот сепак бил брзо изгаснат и не предизвикал голема штета.

Полицијата покрена обвинение против 80-годишникот за обид за подметнување пожар. При проверка на неговиот стан, биле пронајдени две пушки и муниција, кои му биле одзмени. сп/16:11

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смен...

Нова научно-фантастична серија од авторот на „Игра на престолите“ (видео)

Додека љубителите на „Игра на престолите“ ја чекаа...

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...