• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Кога Бијонсе не личи на Бијонсе

Кога Бијонсе не личи на Бијонсе

Торонто, 18 февруари 2018 (МИА) - Музеј во восочни фигури во Канада се обидел да изработи скулптура на популарната пејачка Бијонсе, но според оценките на постителите, обидот не е најуспешен.

Бијонсе

Имено, восочната фигура на Бијонсе во музејот од место во близина на Нијагарините водопади, воопшти не личи на ѕвездата.

Бијонсе Фигура

Набрзо по поставувањето на фигурата, на социјалните мрежи се појавија фотографии од неа, што предизвика потсмев и критики од страна на фановите на Бијонсе. сп/13:03

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...

„Морчиба“ ќе настапат на „Скопје колинг“

Англиската трип-хоп група „Морчиба“ на 22 јуни ќе ...

Нејмар безгрижно танцува со повредена нога (видео)

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, по опер...

Белиот слој на чоколадата не е штетен

Често се случува, и покрај тоа што не е поминат ро...

Ринго Стaр стана витез

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, де...