• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Би-Си-Си најави нова серија со Дејвид Атенборо

Би-Си-Си најави нова серија со Дејвид Атенборо

Лондон, 22 февруари 2018 (МИА) - Би-Си-Си најави нова серија за дивиот свет, која ќе ја води легендарниот природонаучник Дејвид Атенборо, а ќе биде ангажиран тимот кој работеше на документарецот „Планетата Земја“.

Како што најави уредничката на Би-Си-Си, Шарлот Мур, новата серија ќе се вика „Династија“ и ќе го проучува начинот на кој животните ги штитат своите семејства и територија.

Серијата ќе се состои од пет делови, а публиката ќе може да го погледне овој вид на однесување кај лавовите, шимпанзата, ловечките кучиња, тигрите и кралските пингвини.

Таа ќе почне да се прикажува кон крајот на годината на првиот канал на Би-Си-Си. дб/гт/17:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...

„Морчиба“ ќе настапат на „Скопје колинг“

Англиската трип-хоп група „Морчиба“ на 22 јуни ќе ...

Нејмар безгрижно танцува со повредена нога (видео)

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, по опер...

Белиот слој на чоколадата не е штетен

Често се случува, и покрај тоа што не е поминат ро...

Ринго Стaр стана витез

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, де...