• A-
  • A
  • A+
петок, 23 март 2018, 

Во стан во Буенос Аирес пронајдени над 200 змии

Во стан во Буенос Аирес пронајдени над 200 змии

Буенос Аирес, 22 февруари 2018 (МИА) – Аргентинската полиција откри 219 змии во стан во центарот на Буенос Аирес, меѓу кои има питони и боа.

Змиите кои биле подготвени за продажба и покрај застрашувачкиот изглед, според експертите не преставувале опасност за локалните жители.

За овој случај осомничено е едно лице, а змиите по ветеринарните прегледи ќе бидат вратени во нивните природни живеалишта. дб/гт/17:56

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ