• A-
  • A
  • A+
среда, 21 февруари 2018, 

Јувентус убедлив во куп дуелот со градскиот ривал Торино

Јувентус убедлив во куп дуелот со градскиот ривал Торино

Торино, 17 декември 2015 (МИА) – Фудбалерите на Јувентус со убедливи 4:0 го совладаа Торино синоќа во натпреварот од осминафиналето на Купот на Италија.

Стрелец на два гола беше Симоне Заза, по еднаш мрежата на Торино ја затресоа Пауло Дибала и Пол Погба.

Торино од 49.минута играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Кристијан Молинаро.

На другите вчерашни средби:
Рома – Специја 2:4 на пенали
Фиорентина – Карпи 0:1,
Наполи – Верона 3:0.

Во вторникот место помеѓу осумте најдобри изборија Алесандрија и Интер.

Денеска играат:

Лацио – Удинезе и
Сампдорија – Милан. зс/08:46

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Илјадници луѓе наседнаа на измамата за „зелената“ месечина

Илјадници луѓе наседнаа на лажната вест која се ши...

Нутриционистката која тврдеше дека веганството лекува рак – почина од карцином

Почина веганката Мари Лопез, која стана популарна ...

По децении трагање на Нептун забележана мрачна бура

Телескопот Хабл на Нептун забележа мрачна бура, ко...

Дени Бојл можен избор за режисер на „Бонд 25“

МГМ и Анапурна Пикчрс се се поблиску до реализациј...

Вештачка интелигенција ќе се користи за надзор на свињарски фарми

Кинеската трговска интернет страница „Алибаба“ нар...