• A-
  • A
  • A+
среда, 21 февруари 2018, 

Јувентус се избори за полуфинале во италијанскиот куп

Јувентус се избори за полуфинале во италијанскиот куп

Рим, 21 јануари 2016 (МИА) – Фудбалерите на Јувентус ќе играат во полуфиналето на Копа Италија, откако синоќа на гостувањето кај Лацио во Рим славеа минимална победа со 1:0.

Решавачкиот момент на натпреварот се случи во 66.минута кога Стефан Лихштајнер ј апогоди противничката мрежа.

Противник на Јувентус во полуфиналната пресметка ќе му биде тимот на Интер кој во вторникот во четвртфиналето го елиминира Наполи.

Другата полуфинална двојка ја сочинуваат Милан и Алесандрија.

Првите натпревари ќе се играат на 26 и 27 јануари, а реваншите се закажани за 1 и 2 март. зс/08:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Илјадници луѓе наседнаа на измамата за „зелената“ месечина

Илјадници луѓе наседнаа на лажната вест која се ши...

Нутриционистката која тврдеше дека веганството лекува рак – почина од карцином

Почина веганката Мари Лопез, која стана популарна ...

По децении трагање на Нептун забележана мрачна бура

Телескопот Хабл на Нептун забележа мрачна бура, ко...

Дени Бојл можен избор за режисер на „Бонд 25“

МГМ и Анапурна Пикчрс се се поблиску до реализациј...

Вештачка интелигенција ќе се користи за надзор на свињарски фарми

Кинеската трговска интернет страница „Алибаба“ нар...