• A-
  • A
  • A+
четврток, 14 декември 2017, 

КОНКАКАФ: Американците убедливи против Панама

КОНКАКАФ: Американците убедливи против Панама

Орландо, 7 октомври 2017 (МИА) - Фудбалската репрезентација на САД ноќеска постигна важна победа во борбата за пласман на Светското првенство во Русија, откако на домашен терен ја совлада Панама со 4:0.

Со овој триумф тие ја минаа Панама на табелата и во последното коло гостуваат кај последнопласираниот тим во групата Тринидад и Тобаго.

На вториот дуел од 9. коло од КОНКАКАФ зоната Мексико со 3:1 го победи Тринидад и Тобаго. Третиот дуел од ова коло меѓу Костарика и Хондурас се игра вечерва.

Табела: Мексико 21 бод, Костарика 15, САД 12, Панама 10, Хондурас 9, Тринидад и Тобаго 3. мн/сп/10:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Ноќва на небото ќе биде видлив меторски дожд

Метеорскиот дожд Геминида ноќва ќе биде видлив во ...

Бездомник нашол 300.000 евра на аеродромот Шарл де Гол во Париз

Полицијата во францускиот главен град Париз трага ...

Принцовите Вилијам и Хари на премиерата на „Војна на ѕвездите" во Лондон

Британските принцови Вилијам и Хари, на изненадува...

Натпревар во „неправење ништо“ во Тајван

Студент од Хонг Конг по име Чан Кај-хо е победник ...

Порше започна со производство на мед

Компанијата Порше е позната по тоа што прави квали...