• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 јануари 2018, 

Убедлива победа на Еурофарм Работник во првиот дуел од 13.коло од Супер лигата

Убедлива победа на Еурофарм Работник во првиот дуел од 13.коло од Супер лигата

Скопје, 7 декември 2017 (МИА) – Ракометарите на Еурофарм Работник со победа го „отворија“ 13.коло од Супер лигата откако попладнево го совладаа вториот тим на Металург со 35:22 (17:8). Гостите од Битола водеа во текот на целиот натпревар, па така избраниците на тренерот Илија Темелковски без проблеми ја постигнаа осмата победа.

Во сабота се играат натпреварите Радовиш - Охрид, Борец - Пелистер и Пролет - Вардар Јуниор. Во ова коло слободна е екипата на Прилеп.

Табела: Пелистер 33 бодови, Еурофарм Работник 25, Пролет 22, Охрид 19, Радовиш 14, Прилеп 13, Борец 10, Металург 2 7, Вардар Јуниор 3. мн/вј/19:39

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...