• A-
  • A
  • A+
петок, 19 јануари 2018, 

АТП подготвува изненадување што ќе привлече тениски асови

АТП подготвува изненадување што ќе привлече тениски асови

Бризбејн, 3 јануари 2018 (МИА) – АТП планира тенискиот свет да го збогати со ново големо натпреварување.

Според австралиски Куриер маил, во план е од 2019 или 2020 година да се организира Светски куп на тимови на кој би учествувале најдобрите тенисери од 24 држави.

Турнирот би се одржувал во почетокот на јануари, а Тенискиот сојуз на Австралија е во преговори со челници на АТП за организација на натпреварувањето. Домаќин на турнирот би бил голем град во Австралија, наведува медиумот. зш/19:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...