• A-
  • A
  • A+
четврток, 22 март 2018, 

Алегри со услов пред жребот за четвртфиналето на ЛШ

Алегри со услов пред жребот за четвртфиналето на ЛШ

Торино, 8 март 2018 (МИА) - Јувентус се квалификуваше за четвртфиналето во Лигата на шампионите и веќе го чека својот следен ривал. 
 
Тренерот Масимилиано Алегри нема посакуван противник за следниот круг, но има еден услов. 
 
- Единствено не ја сакам Барселона. Секоја година е Барса, Барса, Барса ... сакам тоа да запре, изјави Италијанецот.
 
„Бјанконерите“ веќе беа во група со Каталонците оваа сезона во Лигата на шампионите, тие беа ривали во последната кампања и во 2015 година играа едни против други во финалето.
 
Жрепката, која ќе се случи откако ќе се одиграат преостанатите осминафинални мечеви, ќе биде целосна - односно секој може да се падне против секој. вз/19:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смен...

Нова научно-фантастична серија од авторот на „Игра на престолите“ (видео)

Додека љубителите на „Игра на престолите“ ја чекаа...

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...