• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 февруари 2018, 

Несекојдневна колекција накит инспириран од природата (видео)

Несекојдневна колекција накит инспириран од природата (видео)

Марсеј, 7 септември 2017 (МИА) - Најновата колекција на Ван Клиф енд Арпелс, „Ле Сикрет“ претставува совршена комбинација од скапоцени камења, а заснована е на визии, инспирирани од природата.

За да се создаде овој уникатен ефект, потребни биле стотици часа работа за целиот тој мозаик од камчиња, шаренило, но и практичност и удобност. Секако, убавината и луксузот не е ниту едноставна, а ниту евтина работа, а колекцијата содржи околу 100 гламурозни парчиња накит. Сама по себе, таа претставува оригинален спој на талент и вештини.

Инспирирана од природата и изгледот на некои амајлии, „Ле Сикрет“ потсетува на тајна градина од скапоцености во облик на бујни цвеќиња, егзотични дрвја и шаренолики пеперутки. Мајката природа е една од најнеисцрпните инспирации за креативните раце. си/гт/11:07

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест н...