• A-
  • A
  • A+
понеделник, 11 декември 2017, 

Лондон: Истрели од огнено оружје на Оксфорд стрит

Лондон: Истрели од огнено оружје на Оксфорд стрит

Лондон, 24 ноември 2017 (МИА) - Британската полиција соопшти дека се регистрирани истрели од огнено оружје на Оксфорд стрит во центарот на Лондон. Засега нема информации за жртви.

Според локалните медиуми, полицијата во Лондон одговорила на инцидент „што е поврзан со тероризам“. ссм/зш/18:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Суданки казнети со 40 камшици оти носеле панталони

Дваесет и четири Суданки се соочуваат со казна од ...

Уругвај: Скара за во „Гинис“

Уругвај го собори Гинисовиот рекорд во печење скар...

Севернокорејскиот лидер го контролира и времето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се искачи на н...

Италијанец го премина Тибар одејќи по јаже

Италијанскиот еквилибрист Андреа Лорени, одејќи по...