• A-
  • A
  • A+
четврток, 22 март 2018, 

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Багдад, 15 февруари 2017 (МИА) - Најмалку 15 лица загинаа денеска при експлозија на автомбил-бомба во ирачкиот главен град Багдад.

Како што јави катарската телевизија Ал Џазира, при експлозијата се повредени околу 50 лица.

Нападот со автомобилот-бомба се случил во багдадската шиитска населба Садр.

Досега никој не презеде одговорност за нападот. сп/21:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смен...

Нова научно-фантастична серија од авторот на „Игра на престолите“ (видео)

Додека љубителите на „Игра на престолите“ ја чекаа...

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...