• A-
  • A
  • A+
понеделник, 19 февруари 2018, 

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

Спокејн, 13 септември 2017 (МИА) - Во средно училиште во близина на гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, пријавено е пукање од огнено оружје, по што полицијата веднаш се упатила на местото на инцидентот.

Истрелите се слушнале во училиштето Фримен.

На социјалната мрежа Твитер, раководството на училишните напишало дека од безбедносни причини го затвориле кампусот.

Засега нема други информации за инцидентот. гт/21:03

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.