• A-
  • A
  • A+
среда, 21 февруари 2018, 

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Скопје, 7 октомври 2017 (МИА) - Претставата „Мечка“ од А.П.Чехов во режија на Димче Николовски вечер премиерно ќе биде изведена во Театар Комедија.  

Сценографијата е на Сергеј Светозарев и Милан Несторов, костимографијата на Марта Дојчиновска, а музиката е на Димитар Андоновски.

Во претставата играат Жарко Димоски во улогата на Смирнов, Жаклина Петровска во улогата на Попова и Илија Илиоски во улогата на Лука. 

Од Театар Комедија информираа дека до крајот на годинава ќе имаат уште две премиери и тоа во ноември и декември.  рп/ац/17:20

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Илјадници луѓе наседнаа на измамата за „зелената“ месечина

Илјадници луѓе наседнаа на лажната вест која се ши...

Нутриционистката која тврдеше дека веганството лекува рак – почина од карцином

Почина веганката Мари Лопез, која стана популарна ...

По децении трагање на Нептун забележана мрачна бура

Телескопот Хабл на Нептун забележа мрачна бура, ко...

Дени Бојл можен избор за режисер на „Бонд 25“

МГМ и Анапурна Пикчрс се се поблиску до реализациј...

Вештачка интелигенција ќе се користи за надзор на свињарски фарми

Кинеската трговска интернет страница „Алибаба“ нар...