• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

ЛИ2017/ Поддршка од Бошковски за кандидатот за градоначалник на СДСМ за Штип

ЛИ2017/ Поддршка од Бошковски за кандидатот за градоначалник на СДСМ за Штип

Штип, 7 октомври 2017 (МИА) - Лидерот на Обединити за Македонија, Љубе Бошковски денеска имаше средба со членството и граѓаните во Штип, но истовремено му даде поддршка и на кандидатот за градоначалник на СДСМ за Општина Штип, Благој Бочварски, бидејќи како што рече тој Бочварски е човек без дамка.

-Ние како Обидинети за Македонија веруваме во победата, веруваме дека сите ветувања дадени од Благој ќе бидат исполнети. Затоа застануваме цврсто зад него. Веруваме дека се што е ветено од Премиерот на Македонија ќе биде исполнето. Убаво е навистина за овој град конечно да се случат промените да дојде вистинска власт, да се замени веќе една стара кримонегена структура која го држи целиот град во заложништво, рече Бошковски.

Според него овие Локални избори се референдум и, како што рече, борба за рушење на Груевизмот и враќање на демократијата. Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Општина Штип, Бочварски се заблагодари на поддршката од Бошковски и на членовите на Обединети за Македонија. вдј/бк/16:42

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Турската полиција ослободи 7.500 жаби одземени од ловокрадци

Турската полиција пушти на слобода околу 7.500 жаб...

Седум соништа кои претскажуваат свадба

На сите ни се случило да сонуваме нешто за коешто ...

Како државите ги добиле своите називи

Едно неодамнешно истражување спроведено во Оксфорд...

Алкотраз - ноќен клуб во кој е дозволено да „прошверцувате“ пијалак

Првиот лондонски коктел бар Алкотраз, кој е инспир...

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на некол...