• A-
  • A
  • A+
недела, 18 февруари 2018, 

Рускиот опозициски активист Навални пуштен од притвор

Рускиот опозициски активист Навални пуштен од притвор

Москва, 22 октомври 2017 (МИА) - Рускиот опозициски активист Алексеј Навални денеска беше ослободен по поминати 20 дена во притвор поради организирање на неодобрен протест рпотив рускиот претседател Владимир Путин.

Навални објави фотографија на неговиот инстаграм профил, со коментар „здраво, надвор сум“. Навални веднаш најави нов протест против Путин, утре во градот Астрахан. цч/11:15

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.